АТУ ініціювала доопрацювання державних механізмів фінансування тваринництва

Дата публікації: 14-02-2018 - 13:50

Кабінет Міністрів України частково вже врахував пропозиції Асоціації тваринників України та доопрацює решту в першій половині 2018-го року.

Асоціація тваринників України, захищаючи інтереси сільськогосподарських виробників, здійснює вагомі кроки, спрямовані на подолання старої, забюрократизованої системи державної підтримки, яка вже давно є неефективною.

Ключовим етапом цієї роботи стало розроблення пропозицій АТУ й виробників тваринницької продукції до схваленого 7 лютого 2018 року Урядом, Порядку використання коштів з державного бюджету щодо підтримки галузі тваринництва, який підготувало Мінагрополітики. Вказаний пакет пропозицій було представлено Іриною Паламар, головою Асоціації тваринників, 8 лютого на Громадській раді при Мінагрополітики за участю керівництва міністерства та при підтримці Національного комітету з промислового розвитку. АТУ та більшість виробників тваринницької продукції вважають, що Порядок потребує суттєвого доопрацювання та поспіх з його схваленням є невиправданим з точки зору державних інтересів. Асоціація тваринників окремо зауважує, що є неприпустимою ситуація коли напрями і механізми державної підтримки визначаються без належного обговорення із залученням бізнесу та громадськості, як це мало місце із схваленим 7 лютого Порядком використання коштів для тваринництва. Адже всупереч вимог Регламенту Кабінету Міністрів України до підготовки нормативно-правових актів текст прийнятого порядку не був представлений для ознайомлення громадськості. На жаль, 9 лютого 2018 відбувалася нарада в Мінагрополітики міністерстві щодо необхідності спрощення вимог до будівництва тваринницьких комплексів, на яку, знову ж таки, не було запрошено представників Асоціації тваринників та виробників. Хоча на Громадській раді своє невдоволення  і занепокоєння висловили не лише Асоціація тваринників, але і інші галузеві асоціації, виробники, фермери, представники кооперативів у стінах Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Більше того, голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар та близько 70 виробників звернулася із відкритим листом опублікованим в газеті «Голос України» до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням врахувати напрацьовані пропозиції, доопрацювавши відповідний Порядок.

Однією з ключових пропозицій, зазначених у листі, було спрощення погодження проектної документації на будівництво та реконструкцію тваринницьких ферм і комплексів при отриманні через комісії в областях часткового  відшкодування вартості понесених витрат завершених у поточному році етапів будівництва та реконструкції, адже, якщо це питання не вирішити, значна частина держаних коштів не буде освоєна або нею скористається дуже вузьке коло зацікавлених господарств. Головне, щоб в дійсності були максимально швидко внесені зміни до законодавства щодо спрощення вимог до будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів та погодження проектної документації і виробники реально змогли скористатися державною підтримкою цього року, а не лише це виявилася імітація вирішення проблеми.

Напрацьовані пропозиції Асоціація також офіційно спрямувала до Мінагрополітики, як основного розробника, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Народних депутатів України, інших зацікавлених сторін.

Приємно, що Асоціація тваринників стимулює владу удосконалювати механізми державної підтримки. Тому, незважаючи на те, що славнозвісний Порядок використання коштів з державного бюджету для підтримки галузі тваринництва був схвалений 7 лютого Урядом, триває робота над його доопрацюванням. За зверненням за коментарем до прес-служби Мінагрополітики, сама прес-служба повідомила, що Уряд схвалив Порядок з умовою його доопрацювання. Крім того, порядок має ще погодити Мінекономіки та Мінфін.

Разом з тим, на своєму офіційному сайті Мінагрополітики опублікувало інформацію про те, що перегляд механізмів використання коштів програм підтримки дійсно можливий після їх піврічної апробації – нібито про це домовилися учасники засідання Громадської ради 8 лютого.

Ми сподіваємося, що пропозиції, запропоновані Асоціацією тваринників України, до тексту Порядку використання коштів з державного бюджету для підтримки галузі тваринництва будуть враховані. Головним є той факт, що процес зрушив з мертвої точки. Тепер потрібно згуртувати свої зусилля задля доопрацювання та подальшого впровадження заявлених вимог.

Запрошуємо виробників тваринницької продукції надавати свої пропозиції до Порядку в АТУ. Давайте також усі разом контролювати ефективність використання державних коштів!

 

Ukrainian

Читати ще