РЕЗУЛЬТАТИВНА БЕСІДА АБО ПІДСУМКИ ВІДКРИТОГО ЗАСІДАННЯ

Дата публікації: 09-02-2018 - 17:50

Своє невдоволення  і занепокоєння висловили галузеві асоціації, виробники, фермери, представники кооперативів у стінах Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Саме там, за ініціативи Асоціації тваринників України та Національного комітету з промислового розвитку, спільно з Громадською радою при Міністерстві аграрної політики та продовольства України, пройшло відкрите засідання, на якому обговорювали питання  запровадження найбільш ефективних інструментів підтримки розвитку АПК в цілому та тваринництва зокрема.

Незважаючи на досить прохолодне приміщення актової зали, де відбувалося засідання,  дискусія видалася гарячою. Насамперед, громадськість висловила своє обурення тим, що уряд приймає надзвичайно важливі рішення у сфері АПК без їхньої участі та публічних обговорень.

Нагадаємо, що вчора 7 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив програми підтримки аграрного сектору за ключовими напрямами у рамках Державного бюджету на 2018 рік. Загальна сума такої підтримки складає понад 6,3 млрд гривень.

Зокрема, новий Порядок використання коштів з державного бюджету на тваринництво передбачає фінансування за такими напрямами, як:

  • здешевлення кредитних ресурсів для вівчарства, козівництва, бджільництва, звірівництва, кролівництва, шовківництва, аквакультури на покриття виробничих витрат та інвестиційні проекти;
  • відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів шляхом кредитів (25%) та через комісії в областях (30%);
  • спеціальні бюджетні дотації на утримання в промисловості корів молочного, м’ясного та комбінованого напрямів за 1 корову 1500 грн та відгодівлю молодняку ВРХ в ОСГ – максимально до 2500 грн за 12 місяців;
  • часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин (до 24 000 грн за племінні телиці, нетелі, корови, до 5000 грн за племінні свинки і кнурці, до 4000 грн за племінні вівцематки, барани, ярки, до 100 грн за 1 спермодозу).

На жаль, у представників влади не знайшлося аргументованої відповіді на питання, чому такий важливий документ був прийнятий «по-тихому». Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова по-факту презентувала програму державної підтримки сільського господарства на 2018 рік. Так, найбільша увага приділялася таким галузям, як тваринництво, садівництво та виноградарство, а також питанням, які пов’язані з частковою компенсацією вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання. Дана програма викликала багато незручних питань,  жорсткої критики та жваве обговорення у присутніх.

На засіданні були присутні профільні аграрні організації: «Аграрний союз України», ВАР, «Тваринпром», УКАБ, Всеукраїнський аграрний форум, Асоціація птахівників України, УАК та інші.

Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар виступила з доповіддю щодо тих питань, які сьогодні найбільше хвилюють сільськогосподарських виробників, фермерів та селян. Окрім того, вона представила напрацьований Асоціацією пакет конкретних пропозицій щодо фінансування та державної підтримки сфери тваринництва.

Одним з ключових моментів засідання стало озвучення Іриною Паламар відкритого листа, адресованого Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману від імені Асоціації тваринників України, а також виробників м’яса та молока. Тема листа стосувалася нагальної необхідності доручити Мінагрополітики розпочати процес доопрацювання, схваленого Урядом 7 лютого 2018 року, Порядку використання коштів з державного бюджету для підтримки галузі тваринництва шляхом внесення відповідних змін та долучити до цього профільну галузеву Асоціацію тваринників України.

Заключним етапом засідання стало одноголосне рішення учасників засідання звернутися від імені Громадської ради до Мінагрополітики та Кабінету Міністрів України щодо прийняття з порушенням порядків використання коштів з державного бюджету на галузі АПК, без залучення та обговорення громадськості, та термінового напрацювання змін до схвалених урядом програм. 

 

Ukrainian

Читати ще