Для утилізації відходів тваринного походження встановлюють котли

Дата публікації: 14-08-2017 - 14:01

Державне підприємство «Укрветсанзавод» працює над покращенням матеріально-технічної бази своїх філій для підвищення їх спроможності з утилізації відходів тваринного походження.

 

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби. Так, за словами в.о. генерального директора ДП «Укрветсанзавод» Сергія Заглоцького, загалом у найближчій перспективі буде відремонтовано та встановлено 9 котлів (6 варочних і 3 піролізні), які працюватимуть на виконання такого завдання. Котли не нові, але в непоганому технічному стані - нові котли, на жаль, Україна не виготовляє.

Так, зазначив керівник державного підприємства, із названої кількості два варочні котли уже встановлено на Тульчинській філії ДП «Укрветсанзавод». «Завод за власні кошти замінив зношені котли. Процес відбувся без зупинки переробки сировини та її накопичення. Загалом філія працює на шести варочних котлах і може утилізувати близько 18 тонн відходів за зміну. Крім того, філія має сертифіковану площадку для спалювання відходів тваринного походження I і II категорії та кістки для виробництва кісткового борошна», - наголосив Сергій Заглоцький. Він підкреслив, що станом на сьогодні філія має найкращі показники фінансово-господарської діяльності та є прибутковою.

Ще один котел встановлено на Ковельській філії ДП «Укрветсанзавод». Це піролізний котел для спалювання накопичених відходів, який підключений до технологічної лінії - варочного котла з переробки відходів тваринного походження на органічні добрива.

Для вирішення проблемних питань, пов’язаних з утилізацією відходів тваринного походження на Ковельській філії з резервного фонду Державного бюджету виділено 17 млн. грн., які найближчим часом повинні надійти до обласного бюджету. За ці кошти планують облаштувати місця для утилізації решток, провести рекультивацію земель на території заводу та провести водогін у районі Ковеля, що біля підприємства. Також з резервного фонду бюджету Волинської області виділено 1,3 млн. грн. для гідроізоляції технічних ємкостей та переміщення накопичених відходів тваринного походження для їх подальшої утилізації. Для цього паралельно потрібно налагодити процес обвалування ємкостей, а також побудувати під’їзну дорогу.

В.о. гендиректора також поінформував про роботи на Костопільскій філії «Укрветсанзаводу». За його словами, за ініціативою Голови Рівненської облдержадміністрації з резервного фонду обласного бюджету виділено 2,7 млн. грн., за рахунок яких розпочата робота з реконструкції ліній сокових парів на Костопільській філії. Найближчим часом філія власними силами відремонтує 4 варочних котли, які вичерпали свій ресурс і потребують капітального ремонту.

«Ми розраховуємо, що уже з 1 вересня ремонтні роботи будуть звершені й Костопільська філія розпочне повноцінну роботу і зможе утилізувати сировини до 500 тонн в місяць», - додав Сергій Заглоцький.

Крім того, за підтримки Голови Львівської облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування Жовківська філія ДП «Укрветсанзавод» отримала два котли піролізної дії для спалювання накопиченої кістки та постачання теплової енергії для переробки надмірно накопичених відходів в органічні добрива. «Зараз ведуться підготовчі роботи для установки котлів: розчищається територія, замовлено проект підключення котлів до технологічної лінії та проводиться очистка виробничих приміщень для монтування технологічної лінії», - наголосив Сергій Заглоцький.

Також буде полагоджено дах над виробничим приміщенням та збудована свердловина для водозабезпечення технологічного процесу.

Разом з цим на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації на Тернопільській філії «Укветсанзаводу» з резервного фонду Тернопільської облдержадміністрації виділено 1,5 млн. грн. За ці кошти планується будівництво гідроізольованих лагун та переміщення туди надмірно накопичених відходів тваринного походження для подальшої їх утилізації. Проект на будівництво лагун уже виготовлений і зараз проходить державну експертизу. Філія відновилася після пожежі в цеху готової продукції і працює на приймання свіжої сировини в межах потужностей добової переробки.

«Загалом, ми напрацьовуємо декілька проектів вирішення проблем, які є на ветсанзаводах – починаючи від модернізації деяких філій і закінчуючи залученням іноземних інвестицій та приватизацією. Існуючі проблеми були спричинені бездіяльністю попереднього керівництва і багато років не вирішувалися. Зараз ситуація перебуває на контролі Уряду, Держпродспоживслужби та місцевої влади. Сподіваємося, що така консолідація зусиль дасть позитивні результати», - додав Сергій Заглоцький.

Ukrainian

Читати ще