«Слуга народу Мар’ян Заблодський хоче продати землю особам без громадянства» - Ірина Паламар

Дата публікації: 31-10-2019 - 11:58

 

Ірина Паламар прокоментувала земельний законопроект № 2194, вказавши, що він дозволяє продаж с/г земель іноземцям, і зміну цільового призначення с/г землі.

«Слуги народу», які навіть не читають законопроекти, знову хочуть надурити людей! - акцентує Ірина Паламар. - У проекті, який офіційно стосується питань управління та дерегуляції у сфері земельних відносин та викладений на 69 сторінках, чинна влада знову намагається дозволити продавати сільськогосподарську землю особам без громадянства, іноземним державам та іноземцям! Складається враження, що влада будь-якою ціною намагається проштовхнути продаж сільськогосподарських земель іноземцям!»

Проте більшість депутатів даний законопроект просто не читали: коли я сказала підняти руки тим, хто його читав, підняв тільки голова комітету і один із його авторів. Лише після того, як Сольський почав запевняти, що мовляв, «усі читали» - лише тоді депутати почали потроху піднімати руки. Це просто ганьба!»

 

На засіданні агрокомітету ВР України, що відбувся 30 жовтня, Голова Асоціації тваринників України вказала на наступні недоліки проекту Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» реєстр. № 2194*:

 

  1. Прямо скасовується заборона передачі у власність земель сільськогосподарського призначення іноземцям, особам без громадянства, іноземним юридичним особам та іноземним державам! Проект передбачає виключення чинної частини 5 статті 22 Земельного кодексу.
  2. Як бонус до сільськогосподарської землі,  іноземці зможуть набувати права власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення без будь-яких обмежень!

Проект передбачає виключення положення із ЗК (це зміни до частини 2 статті 81 ЗК), що іноземці та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення лише «в межах населених пунктів, а також на земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві приватної власності».

  1. За цим проектом землі сільськогосподарського призначення зможуть отримувати у власність чи у користування будь-які особи і для будь-яких цілей. За декілька років сільськогосподарські землі можуть перетворитися у забудови і промислові зони.

Проект виключає частину 3 статті 22 ЗКУ, згідно якої наразі дозволено отримувати у власність чи у користування землю сільськогосподарського призначення лише обмеженому колу  осіб, які мають відношення до діяльності у сільськогосподарській сфері. Наприклад, наразі сільськогосподарським підприємствам дозволено отримувати у власність чи у користування с/гземлю для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, а громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства; інше. Усі ці вимоги ліквідовуються.

  1. Дозволяється будь-яким юридичним особам, тобто прямо іноземним і без будь-яких прихованих схем, набувати у власність земельні ділянки за цивільно-правовими договорами та на інших підставах, передбачених законом.

Проект пропонує в новій редакції статтю 82 ЗК, де вилучаються положення, що лише «Юридичні особи (засновані громадянами України або юридичними особами України) можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності» і у конкретних випадках.

  1. Українські чорноземи більше не особливо цінні землі!

Виключається стаття 150 ЗК про особливо цінні землі. Зараз до особливо цінних земель належать: а) у складі земель сільськогосподарського призначення: чорноземи нееродовані несолонцюваті на лесових породах; лучно-чорноземні незасолені несолонцюваті суглинкові ґрунти; темно-сірі опідзолені ґрунти та чорноземи опідзолені на лесах і глеюваті; бурі гірсько-лісові та дерново-буроземні глибокі і середньо глибокі ґрунти; дерново-підзолисті суглинкові ґрунти; коричневі ґрунти Південного узбережжя Криму, дернові глибокі ґрунти Закарпаття; б) торфовища з глибиною залягання торфу більше одного метра і осушені незалежно від глибини; в) землі, надані в постійне користування НВАО "Масандра" та підприємствам, що входять до його складу; землі дослідних полів науково-дослідних установ і навчальних закладів; г)  землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, землі історико-культурного призначення.

 

 

 

*Автори: Заблоцький Мар'ян Богданович (IX скликання) Сольський Микола Тарасович (IX скликання) Нагаєвський Артем Сергійович (IX скликання) Литвиненко Сергій Анатолійович (IX скликання) Грищенко Тетяна Миколаївна (IX скликання) Халімон Павло Віталійович (IX скликання) Нікітіна Марина Вікторівна (IX скликання) Бунін Сергій Валерійович (IX скликання) Салійчук Олександр В'ячеславович (IX скликання) Тарасов Олег Сергійович (IX скликання) Шуляк Олена Олексіївна (IX скликання) Шол Маргарита Віталіївна (IX скликання)

 

Ukrainian

Читати ще