Асоціація тваринників України запустила експорт телятини до Грузії

Дата публікації: 03-04-2017 - 20:03

Сьогодні, коли вітчизняні тваринники знаходяться у вкрай тяжкому становищі через високі ціни на корми, обтяжливі податки у зв’язку із відміною пільгового режиму ПДВ, а, головне, проблеми зі збутом, украй важливим є пошук нових експортних ринків для реалізації продукції. 

Допомогти тваринникам у пошуку міжнародних ринків взялася Асоціація тваринників України, яка довго і плідно працювала в даному напрямку.

І от, нарешті, 4 липня 2016 року, сталася важлива подія: за сприяння Асоціації тваринників України один із її членів - корпорація «Сварог Вест Груп» - почала експортувати свою телятину до Грузії, здійснивши відвантаження першої партії товару.

Значну допомогу у налагодженні зв’язків із грузинською стороною АТУ отримала від заступника міністра АПК України Владислави Рутицької, яка надала контакти грузинських компаній, зацікавлених в імпорті української телятини.

 «Але це лише перша ластівка, - зазначила Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар. – Ми кожен день плідно працюємо у пошуку нових експортних ринків, детально вивчаємо кожну країну, яка є потенційним імпортером української продукції тваринництва. В нас є щоденна аналітика всіх світових цін на кожен вид продуктів наших членів Асоціації, ми відстежуємо, як змінюється кон’юнктура ринку, динаміка споживацьких смаків, співпрацюємо з європейськими експертами, які консультують нас у питаннях організації експорту та щодо змін світових тенденцій ринку тваринництва.  Тобто, ми комплексно працюємо над цим питанням. Так, представник нашої Асоціації нещодавно повернувся з Філіппін, де за сприяння  Міністерства АПК Філіппін зустрічався з головою місцевої Асоціації м’ясних імпортерів, а також представниками Державного департаменту сільського господарства, і обговорив з ними питання співпраці. Вони дуже зацікавлені в імпорті української телятини і тепер чекають від МінАПК України на офіційний запит, аби розпочати розробку та узгодження відповідного ветеринарного сертифікату для запуску експорту».  

Представники Асоціації також відвідують кожну аграрну виставку на всіх континентах, які є цікавими для України з погляду експорту – в Африці, Азії, в європейських країнах, вивчають ринки і налагоджують ділові зв’язки. Зокрема, країни Європи є перспективними для України у плані експорту молочної продукції, оскільки ціна на сухе молоко на світовому ринку зростатиме.

Ще одним цікавим ринком є Саудівська Аравія. Це країна, де 95% такої дефіцитної в пустелі води використовується для сільського господарства, яке, у свою чергу, займає лише 2% всього ВВП країни. Тому зараз уряд Саудівської Аравії приймає рішення щодо зменшення використання води на сільське господарство, і змушений буде збільшити імпорт кормів для тваринництва приблизно у 4 рази. Отож даний напрямок є перспективним з боку реалізації української кормової продукції.

«Тобто, в нас дуже амбітні плани, і вони вже починають реалізовуватися, - підкреслила Ірина Паламар. - Ми розуміємо, що не можна сидіти і чекати, поки держава щось зробить у даному напрямку. Ми повинні самі допомогти нашим тваринникам».

Ukrainian

Читати ще