Рада Європи окреслила подальший план дій щодо децентралізації

Дата публікації: 27-04-2018 - 16:37

Затверджений у лютому поточного року новий план дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки щодо децентралізації передбачає продовження маршрутної карти не тільки з об’єднання і підсилення громад, а й щодо впровадження секторальної децентралізації.

Про це повідомляє віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, передає agravery.com.

Це поетапна інструкція для громад щодо забезпечення нової якості в освіті, охороні здоров’я, адміністративних і соціальних послугах, безпечного і комфортного життя наших громадян.

«Серед основних пунктів плану — завершення процесу удосконалення законодавства про об’єднання та співробітництво територіальних громад; секторальна децентралізація та підвищення якості сервісів, реформування адміністративно-територіального устрою; сприяння гендерній рівності», — наголосив Зубко.

Клаудіа Лучіні, директор з питань демократичного врядування та антидискримінації генерального директорату-II з питань демократії відмітила, що план дій для України на 2018-2021 рр. направлений на допомогу Україні у впровадженні ключових реформ. Основне питання круглого столу — обговорення та напрацювання позиції щодо законодавчого регулювання питання дотримання законності в діяльності органів місцевого самоврядування в Україні.

«Передавши місцевій владі ресурси, повноваження, можливості, центральна влада має забезпечувати дотримання прав і свобод громадян відповідно до Конституції. Тому нам потрібно знайти інструмент, який можна назвати по-різному — адміністративний нагляд, контроль за дотриманням законодавства, який, базуючись на принципах Європейської хартії місцевого самоврядування та європейського законодавства, буде рамкою для посилення співпраці центральної і місцевої влади. А головне — рамкою, яка даватиме можливості для розвитку громад. Тому що загальна мета і місцевого самоврядування, і центральної влади — покращення рівня життя українців, впровадження якісних сервісів і розвиток людського потенціалу. Тож маємо знайти спільне і компромісне рішення», — зазначив Геннадій Зубко.

Він повідомив, що Мінрегіоном у 2016 році був розроблений проект закону щодо посилення відповідальності посадових осіб та органів місцевого самоврядування за прийняття рішень, що порушують Конституцію та закони України, який отримав позитивний висновок від Ради Європи.

Георг Мільбрадт, Спецпосланець Уряду Німеччини з питань децентралізації в Україні, відмітив позитивні результати реформи в Україні, професіоналізм та відповідальність Мінрегіону у її впровадженні. Він зазначив, що головне завдання сьогоднішньої дискусії — знайти компроміс між всіма учасниками круглого столу задля того, щоб реформа децентралізації та місцевого самоврядування й надалі відбувалась ефективно.

Ukrainian

Читати ще