Стартував процес підготовки національної програми боротьби з АЧС

Submitted by nick_309 on Mon, 04/03/2017 - 23:16

Відповідне рішення закріплено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.12.2016 № 569. 

Згідно документустворена Робоча група з розробки пріоритетів розвитку ветеринарної медицини в Україні. До її складу увійшли представники Міністерства, Держпродспоживслужби, Асоціації тваринників України, Національної академії аграрних наук, Інституту ветеринарної медицини НААН, інші провідні науковці, представник продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), відомі експерти галузі та громадські діячі – загалом 23 особи.

Мінагропрод доручив Робочій групі у термін до 1 березня розробити проект Програми профілактики та боротьби з поширенням захворювання африканської чуми свиней на території України на 2017- 2022 роки.Також має бути розробленаСтратегія розвитку ветеринарної медицини в Україні та подана на розгляд керівництву Міністерства до 1 квітня.

Рішення про початок розробки Програми є фактичною підтримкою ініціативи Асоціації тваринників України про розробку національної стратегії боротьби з АЧС.

Нагадаємо, що 24 листопада з ініціативи АТУ відбувся круглий стіл, на якому провідні експертів галузі, держслужбовці, іноземні фахівці, тваринники, власники фермерських господарств виступили з ініціативою до уряду, президента, профільного міністерства з вимогою терміново розробити довгострокову державну цільову програму по боротьбі з АЧС, забезпечити її фінансування та виконання.

«Ми вітаємо такий крок Мінагропроду. Добре, що урядовці дослухались до думки громадськості. Дуже сподіваюсь, що об’єднання зусиль науки, асоціації, держслужбовців та знаних експертів галузі вже у короткостроковій перспективі дасть свій ефект і члени Робочої групи запропонують якісний, інноваційний та дієвий механізм боротьби з АЧС. Іспанія боролася з цією хворобою близько 25 років і має на сьогодні одну з найбільш успішних свинарських виробництв у світі. Впевнена, що спираючись на світовий досвід та кращі напрацювання вітчизняних експертів ми зможемо спочатку зупинити поширення АЧС, а потім очистити Україну від цієї хвороби, - зазначає Ірина Паламар, голова асоціації тваринників України.

Довідково:

Африканська чума свиней (АЧС) — це висококонтагіозна, гостра, інфекційна, вірусна хвороба свиней, що входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин та характеризується високою смертністю, значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, обов'язковістю дотримання ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів, в разі загрози чи виникнення хвороби та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження. Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини.

З 2012 року в Україні зареєстровано 153 випадки АЧС. При чому, тільки у 2016 році зафіксовано 91 випадок. Експерти оцінюють прямі та непрямі економічні збитки у понад 1,1 млрд. гривень. За прогнозами Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), збитки державного бюджету України через спалахи АЧС в 2017 році можуть скласти більше 1,5 млрд. гривень. При цьому в наступному році кількість спалахів смертельного вірусу АЧС може збільшитися в 1,5 рази - до 117 випадків.

Ukrainian

Read more