Українських виробників захистять від конкурентів

Дата публікації: 13-03-2018 - 12:38

Кабмін подав до Верховної Ради три законопроекти, що захищають українських виробників від конкурентів, які демпінгують зі своїми товарами.

Про це повідомляє ubr.ua.

Якщо їх приймуть, то Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) зможе самостійно ініціювати антидемпінгові розслідування, навіть якщо не отримавши офіційних звернень від наших підприємств.

За наявності достатніх доказів існування демпінгу з якої-небудь категорії продукції міністерство може рекомендувати Міжвідомчій комісії з міжнародної торгівлі почати відповідне розслідування.

Для цього достатньо довести наявність шкоди одній з українських галузей або національним інтересам, а також обґрунтувати причинно-наслідковий зв'язок між демпінгом і нанесеним шкодою.

«У чинному законі про захист національного виробника від демпінгового імпорту немає положення про те, що МЕРТ може ініціювати антидемпінгове розслідування», — розповів партнер ЮФ Bargen Святослав Бартош.

За словами юриста, така норма міститься в Угоді про застосування статті VI генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 роки (ГАТТ-94). Однак, якщо в українському законодавстві немає прямо передбаченого повноваження міністерства ініціювати таке розслідування, то воно не може цього робити.

Ця новація наочно демонструє основну ідею зміни практично всього законодавчого поля в сфері захисту українського ринку від надмірно дешевого імпорту — приведення його у відповідність з міжнародними нормами ГАТТ. Про що тепер прямо буде зазначено в преамбулі кожного закону.

«Ймовірно, кількість доробок виявилася згодом такою великою, що вирішили написати новий закон, але зі збереженням ключових нормативів, наприклад, визначення частки "незначного імпорту" або "мінімальної демпінгової маржі"», — говорить Бартош.

Урядовий законопроект №8104 пропонує в новій редакції прийняти закон про захист від демпінгу, тобто, коли нечесні експортери свідомо продають свої товари в Україну за заниженими цінами.

Другий законопроект №8103 переписує норми законодавства щодо захисту національного виробника від субсидованого імпорту — коли країна-експортер невиправданими дотаціями підтримує своїх виробників.

Законопроект №8102 стосується випадків, коли в силу непередбачених обставин раптово збільшуються обсяги імпорту якоїсь продукції, і це може завдати шкоди національним інтересам. Наприклад, збільшити безробіття в країні. Тоді держава може ввести захисні заходи. Зрозуміло, обґрунтувавши їх застосування.

Ukrainian

Читати ще