В Україні стає менше корів

Дата публікації: 17-11-2017 - 10:18

Поголів’я ВРХ в Україні зменшується, хоча й не такими швидкими темпами, як минулі роки.  Падіння за останній рік склало майже 20 тис. голів.

Так, за даними Держкомстату станом на 1 листопада 2017р. в країні налічується 4 045 600 голів ВРХ, що на 19 900 голів, або 0,5% менше ніж на аналогічний період минулого року . В минулому ж році кількість голів ВРХ стала меншою майже на 3% порівняно з 2015 роком. Тобто, можемо говорити про сповільнення темпів падіння кількості ВРХ в Україні, хоча динаміка все ще залишається негативно.

А от частка корів у загальній кількості ВРХ знизилася більш чуттєво. Якщо станом на

на 1 листопада 2016 р. їх було 2 150 500 голів, то на аналогічний період цього року їх кількість зменшилася на 40 800 голів або майже на 2%, і становить  2 109 700 голів.

Але й тут негативна динаміка сповільнилася порівняно з минулими роками, оскільки в минулому році кількість корів зменшилася майже на 4% порівняно з позаминулим.

«Тобто, з одного боку ми можемо говорити про певну стабілізацію галузі, адже поголів’я ВРХ та корів зменшується не такими швидкими темпами, як минулі роки. – прокоментувала голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар. - Проте динаміка все ще залишається негативною, а поголів’я ВРХ з 1991 року зменшилося в 7 разів. Причини падіння ВРХ залишаються ті ж самі: відсутність державної підтримки відгодівлі телят, низькі закупівельні ціни на молоко та відсутність належних інвестицій в тваринницьку інфраструктуру тощо.

Підприємці потребують й державної адміністративної підтримки. Адже скасування пільгового режиму ПДВ вдарило бо бізнесу, тому тепер виробник має менше фінансових можливостей для розвитку підприємств. Реальною допомогою може стати держпідтримка тваринників, яка запланована у державному бюджеті в сумі 2,3 млрд грн на 2018 рік. Та потрібно також не просто виділити з бюджету ці кошти, але й дати можливість підприємцям їх безперешкодно отримати. А для цього потрібно спростити процедуру отримання держпідтримки, про що наша Асоціація також багато говорить на засіданнях аграрних комітетів у ВР. Адже на сьогоднішній день отримати підприємцю кошти з держпідтримки юридично настільки складно, що він швидше від них відмовиться. А країна, там часом, втрачає «живі гроші», які б можна було заробити на експорті тих самих бичків, які є дуже бажаним товаром для імпортерів з мусульманських країн».

 

 

Ukrainian

Читати ще