Вартість на живця свиней впала ще на 2%

Дата публікації: 23-11-2018 - 14:05

Цього тижня середньоринкова позначка опустилася до 42,3 грн/кг, послабившись майже на 2% у порівнянні з попереднім. Про це стало відомо за підсумками моніторингу цін, який проводять фахівці ринку.

«У другій половині листопада на ринку живця спостерігається досить протирічлива ситуація. З одного боку, з огляду на наближення зимових свят оператори очікували якщо не на зростання цін, то на їх укріплення на досягнутому рівні. З іншого боку, передумов для здороження свинини в закупівлі на разі не вбачають, а ціна в свою чергу продовжує рух у бік пониження», — йдеться в повідомленні.

За свідченнями м’ясопереробників ціна на свиней живою вагою цього тижня дуже неоднорідна: частина операторів здійснювала заготівлю по 43-44 грн/кг, деякі працювали в межах 41-42 грн/кг, подекуди звучали й нижчі цінові пропозиції. Водночас, закупівельники зазначають, що пропозиція свиней достатня, проте середня жива вага тварин, що надходять на забій збільшилась щонайменше на 5-7 кг та досить часто перевищує 120 кг.

М’ясопереробники одностайно заявляють, що поточна ситуація на ринку живця не відповідає традиційній поведінці цін на ринку живця у такий період. Тому прогнозувати ситуацію на подальшу перспективу досить важко. З іншого боку, наявність імпортної сировини (переважно свинини в елементах) на ринку, стриманість купівельної активності споживачів та зміна стратегії м’ясопереробників щодо формування запасів тисне на внутрішню ціну.

Крім цього, вища середня забійна вага (та як наслідок гірший вихід м’яса з туші), на думку закупівельників, промовисто вказує на те, що нестачі свинини у найближчі пару тижнів не буде.

З огляду на таку ситуацію, фахівці м’ясопереробної галузі очікують, що наступного тижня діапазон закупівельних цін консалідується на рівні 41-42 грн/кг.

Ukrainian

Читати ще