"В Китаї через африканську чуму свиней м’ясо вже по талонах. Україна на черзі?" - Ірина Паламар

Дата публікації: 13-09-2019 - 17:22

Проблема африканської чуми свиней в Україні набирає глобальних масштабів. А між тим посадовці, які допустили таку ситуацію, залишаються на своїх місцях.

Нещодавно стало відомо, що в Китаї запровадили талони на м'ясо. Країна із двомільйонним населенням опинилася під загрозою продовольчої безпеки! Через АЧС, яка охопила країну, там знищено вже 60 млн голів свиней, а до кінця року планується, що ця цифра складатиме 134 млн голів! Тобто, за 3 місяці в Китаї знищили стільки свиней, скільки б в Україні ми вирощували протягом майже 5 років!

А що ж у нас? Африканська чума свиней буяє вже 5 років. І проблема не зникала, вона набирає обертів. Зовсім нещодавно АЧС знищила величезне господарство із данськими інвестиціями, яке входить до ТОП-10 найбільших в Україні – «Галичина Захід», із поголів’ям 100 тис. голів!

Вважаю, що це – результат неефективної державної політики в напрямі боротьби з АЧС. Проблема біобезпеки набула загально національних масштабів, під загрозою опиняється продовольча безпека країни! Але політична воля для її вирішення – відсутня.

Боротьба з АЧС повинна бути комплексною – має бути задіяна і поліція, і нацгвардія, і відновлена ветеринарна поліція. На жаль, як бачимо, за 5 років у нас нічого не змінюється. При цьому в органах виконавчої влади залишаються ті самі люди, як і допустили чуму в Україну.  Де ж логіка? Чому ми знову ставимо до виконання обов’язків тих осіб, які вже продемонстрували, що зі своїм завданням не впоралися? Вони не мають права залишатися на своїх посадах.  

Більше того, вважаю, що Держпродспоживслужба  має стати самосійним, відокремленим органом, який підпорядковуватиметься Кабміну. Бо саме на ній лежить найбільша відповідальність за біобезпеку країни, а значить, і продовольчу безпеку громадян. Інакше дуже скоро, за зразком Китаю, ми купуватимемо продукти харчування по талонах, повернувшись назад у 90-ті.

 

Ukrainian

Читати ще