Звідки взявся пташиний грип в Україні

Дата публікації: 29-01-2020 - 10:33

Офіційна причина спалаху пташиного грипу в Україні поки що невідома. На думку орнітологів, занесли його точно не дикі птахи.

Орнітолог "Українського товариства охорони птахів" Ольга Яремченко висловила сумнів, що причиною інфікування домашньої птиці на Вінниччині стали дикі птахи. Про це вона заявила у коментарі УНН.

Яремченко нагадала, що перший і єдиний спалах пташиного грипу було зафіксовано 18 січня. І додала, що в цей період птахи не мігрують.

"Можливі невеликі переміщення птахів, оскільки цьогорічна зима більше схожа на весну. Але вони не масштабні. Міграція птахів починається, як правило, із середини лютого.

Натомість у січні, коли було зареєстровано спалах хвороби, птахи не мігрують - вони зимують. Вони групуються у певних регіонах України, в тому числі - і на Вінниччині. Певні скупчення водно-болотних птахів може бути на водоймах. Але вони розташовані, як правило, далеко від місця проживання і побуту людей. Не може бути такого, щоб від дикого птаха, який перебуває на водоймі, пташиний грип перенісся на курку, яка утримується на підприємстві", - каже Яремченко.

Офіційна причина спалаху пташиного грипу в Україні поки що невідома, продовжила орнітолог.

"Виникає питання, яким чином взагалі встановили, що мова йде саме про пташиний грип і що його занесли дикі птахи? Хіба поряд із підприємством, де було зафіксовано спалах, були знайдені мертві птахи? Десь у місцях, де вони скупчуються? Якщо пташиний грип занесла дика птиця, то першим показником цього є факт знахідки неподалік мертвої дикої птиці. Особисто я про такі факти не чула, і це свідчить про те, що не у диких птахах причина", - додала вона.

Нагадаємо, 18 січня спалах пташиного грипу зафіксували у фермерському господарстві на Вінниччині.

Попри відсутність будь-яких ризиків інфікування птиці на великих промислових виробництвах, ЄС вирішив раптово заборонити українським експортерам ввіз м’яса птиці, чим шокував українську сторону.

Річ у тім, що пташиний грип з початку року вирував у країнах ЄС, однак Україна не перекривала кордон через домовленості з європейцями. Та цих домовленостей не дотримався ЄС, коли поодинокий спалах грипу було зафіксовано в Україні.

Збитки українських експортерів можуть сягати 14,5 млн доларів щомісячно. Влада України терміново намагається врегулювати кризу.

Водночас, експерти розцінюють такі дії ЄС як елемент конкурентної війни з Україною.

Ukrainian

Читати ще