Звернення Асоціації тваринників України до влади щодо запобігання поширення АЧС в Україні

Дата публікації: 03-04-2017 - 19:02

У зв’язку із загостренням ситуації з поширенням африканської чуми свиней (АЧС) в країні Асоціація тваринників України звертається від імені тваринницького бізнесу до влади з проханням вжити екстрених заходів щодо врегулювання епідеміологічної ситуації. 

Зі свого боку українські бізнесмени готові допомогти, аби запобігти економічній катастрофі національного масштабу.

По-перше, ми вважаємо вкрай важливим запровадити на рівні державних органів контроль над приватними підприємцями, які займаються свинарством у заражених і загрозливих регіонах з АЧС. Звертаємо увагу на те, що дорогами України пересувається транспорт із заражених регіонів без дозвільних документів  на товарне переміщення свинини. Ми вимагаємо обов’язкового огляду транспорту та перевірок супровідних документів.  

 

По-друге, акцентуємо увагу на необхідності контролю над виконанням ветеринарних перевірок малих приватних свинарських господарств, які до недавнього часу були заборонені. Наразі їх проведення ігнорується, зважаючи на відсутність контролю з боку держави. Це абсолютно неприпустимо в ситуації, коли на кону – добробут кожного українця і держави в цілому. Кожне мале підприємство повинно мати ветеринарне свідоцтво. Це гарантує безпечність щодо АЧС.  

По-третє, не відбувається послідовний моніторинг з АЧС свинарських підприємств через елементарний брак тестів у регіональних лабораторіях. Для вирішення даної проблеми і систематичного моніторингу просимо  виділити кошти на закупівлю усіх потрібних тестів та реагентів.  

По-четверте, наголошуємо на необхідності відновлення ветсанзаводів у загрозливих і заражених регіонах України. Це дозволить унеможливити розповсюдження інфекції через неконтрольовані викиди відходів свинини та провести їх утилізацію незалежним чином.
І нарешті, найголовніше у тій біді, яка спіткала Україну, - це почути один одного й налагодити ефективну співпрацю між владою і бізнесом. Адже саме бізнес сьогодні може допомогти країні не перетворитися на карантинну зону,  разом подолати епідемію та усі її можливі наслідки! 

Ukrainian

Читати ще