Зросли ціни на товарних поросят

Дата публікації: 08-09-2017 - 15:06

Підвищення цін поширилось не лише на забійну свинину, а й на товарних поросят. Вартість тварин вагою 20-30 кг продовжує зростати.

Результати опитування серед постачальників показали, що з початку вересня поросята даної вагової категорії коштують по 80-105 грн/кг.

Через значний попит, виробники збільшили вартість на поросят для відгодівлі на 3-10 грн/кг, порівняно з початком серпня.

Слід зауважити, що недостатність тварин на ринку пов’язана зі збільшенням попиту у покупців. Також, дефіцит виник через скорочення у промисловому секторі маточного поголів’я свиней (мінус 28% станом на початок року).

В той же час, у країнах Європейського Союзу товарні поросята почали дешевшати ще з початку літа. Так, якщо в першій половині червня за голову платили від 36,4 до 91,8 євро, то наприкінці літа - 35,4 - 88,9 євро/гол. Середня ціна становить 47,4 євро/гол. або 1,42 тис. грн/голову. Зниження цін на поросят у Європі пов’язано із динамікою цін на свиней забійних кондицій, попит на які знизився, а пропозиція навпаки зросла.

 

Ukrainian

Читати ще