За рік в Україні стало на 2% більше фермерських господарств і на 3% більше сільськогосподарських кооперативів

Дата публікації: 24-01-2018 - 11:58

У 2017 кількість фермерських господарств в Україні зросла на понад півтисячі.

Про це свідчать дані Держстату, оприлюднені на офіційному сайті. Так, станом на 1 січня 2018 року в Україні налічувалося 45 035 фермерських господарств, тоді як на аналогічний період минулого року їх було 44 409. Тобто, протягом 2017 року кількість фермерських господарств в нашій країні зросла на 2% (або на 626 господарств).

Збільшилася і кількість сільськогосподарських кооперативів. Якщо станом на 1 січня 2017 року їх було 2014 (997 виробничих та 1017 обслуговуючих), то на початок 2018 року в Україні їх уже налічується 2069 (996 виробничих і 1073 обслуговуючих). Тобто, на 55 кооперативів або на 3% більше.

«Позитивна статистика року, що минув, свідчить, що аграрна галузь в Україні почала потрохи відроджуватися, - зазначила голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар. - Адже останні кілька років вона лише занепадала, а кількість аграрних підприємств скорочувалася. Якщо звернутися до даних тієї ж статистики, то станом на кінець 2013 року в нас було 49132 фермерських господарств, тобто, на 9% більше, ніж сьогодні, і на 11% більше – ніж минулоріч, а також 2223 сільськогосподарських кооперативи, що на 8% більше, ніж у 2018 році та 11% більше, ніж рік тому.

Як бачимо, українці почали розуміти, що в своїй країні, на своїй землі можна заробляти, і це краще, ніж їхати найматися на закордонні заводи. Але тепер найголовніше – всіляко підтримати добрі починання наших сільських виробників.

У державному бюджеті на 2018 рік заплановано 1 млрд грн на програму підтримки малих фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів із загальних 4 млрд, виділених на тваринництво. Але досі не зовсім зрозуміло, як саме та на яких умовах селяни зможуть ці кошти отримати. Тому наша Асоціація звернулася до Мінагрополітики щодо надання інформації  про напрями діяльності у тваринництві, за якими заплановано відшкодування в рамках бюджетної програми за КПКВК 2801540 «Державна підтримка галузі тваринництва»; час, з якого суб’єкти господарювання можуть почати звертатися за підтримкою, механізм використання коштів, критерії, яким повинні відповідати заявники.

Також ще наприкінці минулого року наша Асоціація долучилася до Розробки комплексної державної програми з відродження села та кооперативного руху, яка буде охоплювати цілу низку питань, що стосуються відродження українського села та розвитку сільськогосподарського кооперативного руху: розвиток ветеринарної справи на селі, забезпечення особистих селянських господарств високоякісною генетикою ВРХ, що давало б змогу виробляти більше молока та підвищити прибутковість виробництва, підтримку виробництва м’ясного напрямку ВРХ (відгодівля бичків, відшкодування вартості молока за випоювання телят тощо), внесення змін в законодавство про оподаткування, за якими б доходи від членства в кооперативі не включалися б у сукупний дохід селян та низку інших питань».

Ukrainian

Читати ще