За два місяці 2018 року витрати на виробництво продукції АПК зросли на 15%

Дата публікації: 25-04-2018 - 14:15

В аграрних господарствах України наразі у розпалі весняно-польові роботи. Для того, щоб одержати восени гарний врожай, сільгоспвиробники повинні до своєї власної праці додати ще і матеріально-технічні ресурси (МТР). Про це повідомляє прес-служба «Економічного дискусійного клубу» (ЕДК) за інформацією agravery.com.

Експерти ЕДК зазначають, що у ваговій структурі сукупного індексу витрат на виробництво сільськогосподарської продукції найбільшу частку (50%) складають матеріально-технічні ресурси промислового походження. При цьому, в промислових затратах найвища питома вага у витрат на мінеральні добрива — 34%.

В 2017 році порівняно з 2016 роком сукупний індекс витрат на виробництво аграрної продукції склав 121,8%, в тому числі в рослинництві — 123,1 %, у тваринництві — 118,2%.

«Простіше кажучи, для того щоб виробити одиницю сільськогосподарської продукції український фермер у минулому році повинен був, у середньому, витратити майже на 22% більше коштів, ніж у попередньому періоді», — зазначають експерти клубу.

В Україні у 2015-2017 роках сукупні витрати на виробництво сільгосппродукції зросли у 2,1 рази, у тому числі витрати на МТР промислового походження — в 1,9 рази. Серед МТР промислового походження найбільше для вітчизняних аграріїв у 2017 році подорожчали паливо, автотранспорт і запчастини для нього, мінеральні добрива та нафтопродукти.

«Впродовж 2015−2017 років індекс цін реалізації сільськогосподарської продукції українськими підприємствами склав 195%, що співставно із рівнем сукупного індексу витрат за цей період. Тобто, вітчизняні аграрії практично компенсували зростання своїх витрат на виробництво за рахунок підвищення цін продажу власновиробленої продукції», — повідомляє прес-служба ЕДК.

Згідно з останніми наявними статистичними даними, сукупні витрати українських аграріїв на виробництво продукції лише у січні-лютому 2018 року зросли майже на 15% порівняно із аналогічним періодом минулого року.

Отже, як вважають експерти, на зниження цін на продукти харчування навряд чи варто розраховувати.

Ukrainian

Читати ще