За 7 років кількість фермерів в Україні зменшилася на 10 тисяч

Дата публікації: 13-06-2019 - 15:21

За 7 років в Україні на 10 тисяч зменшилася кількість фермерів, з яких більшість працюють в тіні і навіть здають свою землю в оренду холдингам, повідомляє Milkua.info.

Про це заявив президент НААН під час засідання президії Національної академії аграрних наук України, присвяченого актуальним питанням підвищення врожайності та розвитку сільських територій України, повідомляє сайт академії.

«Існує величезна проблема з розвитком кооперацій і фермерства в цілому. За всі роки ми досягли рівня виробництва сільгосппродукції в Україні, який був в 1913 році. Тоді був зовсім інший лад, по-іншому використовувалася земля фермерами, які дійсно дбали про неї і жили за цей рахунок », - сказав Гадзало.

Участь в обговоренні взяли як вчені, так і представники сільських територіальних громад.

«Потрібно насамперед подолати бідність в селах і розвивати фермерське господарство. Тоді в цих населених пунктах буде і достойна робота, й економічне зростання, і гідні умови проживання », - про це в своїй доповіді акцентував увагу Юрій Лупенко, директор Національного наукового центру« Інститут аграрної економіки »НААН України.

Глави сіл і об'єднаних територіальних громад скаржаться на бездіяльність влади в підтримці ініціатив з розвитку сільських місцевостей. Підтримка малих фермерів мізерна, а землі, які могли б оброблятися, зараз простоюють, адже вони в приватних руках чиновників. Єдина успішна реформа, за словами керівників громад - це децентралізація.

Таку думку цілком поділяє і Асоціація тваринників України. Голова АТУ Ірина Паламар неодноразово заявляла про необхідність створення державних програм підтримки фермерства. Про це вона в тому числі заявила на одному із галузевих заходів - урочистій презентації ГО «Агро-Продовольча Рада» в рамках виставки «АГРО-2019», де закликала Мінагрополітики виділяти дотації на дрібний та середній бізнес.

Також АТУ за підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку в рамках Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» веде постійну просвітницьку роботу для навчання українських фермерів передовим технологіям вирощування худоби.

Зокрема, вже проведено низку безкоштовних вебінарів від екпертів з годівлі свиней та ВРХ.

Також нещодавно у світ вийшла серія методичних буклетів для жителів сіл про ефективні методи вирощування бичків до 2-х місячного віку, які вже поширюються серед членів громад та сільськогосподарських кооперативів. 

Ukrainian

Читати ще