За 3-5 років частка експорту переробленої продукції має перевищити сировинну

Дата публікації: 04-01-2018 - 13:48

Міністерство аграрної політики і продовольства України працює над збільшення обсягів продукції, що експортується з доданою вартістю, тобто переробленої продукції.

Про це розповіла заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева в інтерв'ю «НВ Бізнес».

Вона підкреслила, що в Україні зараз вже відбувається збільшення переробки по багатьом групам товарів.

«Лідирує рослинне масло, яке у нас вважається переробленим продуктом. Це не насіння соняшнику, яке ми експортували в якості сировини. За січень-жовтень його продали на $ 3,6-3,7 млрд. Завдяки йому у нас йде досить відчутна частка в експорті. Зараз у нас близько 60 на 40. 60% - це сировинна продукція, 40% - це перероблена продукція, включаючи соняшникову олію. Однак ми прагнемо за 3-5 років досягти 60% переробленої продукції і 40% сировини», - сказала Трофімцева.

Вона також зазначила найбільш перспективні напрямки сільгоспвиробництва.

«Перспективними є зернові та олійні культури. Нагадаю, у нас є конкурентні переваги і світовий попит на них досить великий. Держава на наступний рік зверне більше уваги на тваринницьку галузь. Як я іноді жартую, що next big thing to come це буде яловичина. Чому яловичина? Згідно запитам, які приходять до Міністерства аграрної політики, на дану продукцію є попит. А з іншого боку, цей підсектори на сьогоднішній день не є розвиненим», - сказала Трофімцева.

М'ясо великої рогатої худоби, за її даними, можна експортувати на ринки Сходу, Азії та Африки, адже там у України набагато менше обмежень, ніж зі свининою.

«Непогані результати показує і органічна сільськогосподарська продукція, про яку я згадувала. Надзвичайно прибутковим і досить швидко розвиваються є сектор органіки, який переважно експортується в Європейський Союз. Така ж ситуація спостерігається і з традиційною аграрною продукцією. Більшість сировини якої експортується або використовується для кормів в галузь тваринництва», - додала Трофімцева.

Також, на її думку, перспективним є розвиток агротехнологій, селекції та насіння - це не тільки продаж продукції, а й можливість створення робочих місць, крім того, це поштовх іншим підгалузям.

«Поява ринку збуту для переробленої, високомаржинальної продукції спонукає виробників напрацьовувати технології. Бізнес розуміє і завжди шукає гроші там, де можна заробити. У цьому сенсі у нас, в уряді, і в міністерстві є розуміння з бізнесом», - підсумувала Трофімцева.

 

Ukrainian

Читати ще