З України хочуть зробити полігон для пестицидів

Дата публікації: 18-11-2019 - 16:42

«Наша держава може перетворитися на майданчик для експериментів» – Ірина Паламар.

Чи стане Україна могильником для утилізації небезпечних пестицидів? Сьогодні влада хоче проштовхнути закон, за яким дозволятиметься ввозити до нашої країни несертифіковані в Європі пестициди та агрохімікати, а також здійснювати на нашій території їх утилізацію.

Зокрема, ці норми передбачаються у Проекту Закону про внесення змін до статті 4 Закону України "Про пестициди та агрохімікати" щодо ввезення пестицидів на митну територію України № 2289 від 18.10.2019. (Ініціатор(и) законопроекту: Тарасов Олег Сергійович, Чайківський Іван Адамович, Кучер Микола Іванович, Білозір Лариса Миколаївна, Устенко Олексій Олегович, Юрчишин Петро Васильович).

Серед пропозицій проекту - виключити  третє речення частини другої статті 4 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» такого змісту: «Обов’язковою умовою завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів для цих цілей є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються».

Наша Асоціація тваринників України категорично не підтримує виключення зазначеної норми із законодавства! Адже це означає, що пестициди неперевіреної якості будуть завозиться до України. Прийняття цього проекту – це загроза екологічної безпеки України.

Інша загроза проекту -  національній безпеці! На рівні ЄС передбачена дуже складна процедура державної реєстрації пестицидів, що триває багато років (до 10) та включає величезну кількість досліджень, в тому числі на вплив людини, тварин, навколишнє природне середовище. Україна ж цим законопроектом відкриває ворота для проведення на своїй території досліджень зарубіжних пестицидів, в тому числі зі шкідливим впливом, перед запуском їх в серійне виробництво, через що наша держава може перетворитися дійсно в майданчик для хімічних експериментів.

Ще одна проблема - це зберігання та утилізація пестицидів, які вироблені, але не пройшли випробування (оскільки це серйозні фінансові витрати, які теж не хочуть нести зарубіжні корпорації). Україна може перетворитися в полігон для зберігання небезпечних пестицидів!

Нагадаємо, що ідея спрощення завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів для наукових та дослідних  цілей, тобто без документального підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються - це копія законопроекту VIII скликання парламенту № 6606 від 21.06.2017р.  «Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про пестициди та агрохімікати" щодо ввезення пестицидів на митну територію України» (автори: Кучер Микола Іванович, Бакуменко Олександр Борисович, Івченко Вадим Євгенович, Кулініч Олег Іванович).

На той час громадськість (Асоціація тваринників України, ГС «Українська промислова асоціація захисту рослин», Всеукраїнська екологічна ліга,  Українська Бізнес Асоціація та інші) висловила жорстку критику до законопроекту №6606 та виступила проти його прийняття. Законопроект неодноразово включався у порядок денний роботи парламенту VIII скликання, але так і не був розглянутий через супротив громадськості.

Потім ідею законопроекту №6606 народні депутати намагалися реалізувати шляхом правок № 72 та 73 до проекту Закону про органічне виробництво № 5448-д від 30.03.2018 р. (в редакції до другого читання), але громадськість це побачила, і знову висловила критику, правки були вилучені. Велися дискусії про доопрацювання ідеї законопроекту №6606, виставлення запобіжників для захисту інтересів України.

Однак, наразі в законопроекті №2289 ми бачимо ту саму ініціативу, яка задовольняє виключно інтереси глобальних корпорацій, але шкодить інтересам України та її народу! Можливо, ці корпорації у змові з нашими олігархами, які діючи через слуг народу, що голосують, навіть не читаючи законопроекти, хочуть протягнути ці зрадницькі ініціативи!

Ukrainian

Читати ще