З початку року наповнюваність внутрішнього ринку молокосировиною скоротилася на 11%

Дата публікації: 19-03-2018 - 17:15

За 2 місяці 2018 року всіма категоріями господарств вироблено 1162 тис. тонн молока, що на 0,9% менше, ніж у відповідному періоді минулого року. Про це повідомляє прес-служба Економічного дискусійного клубу.

При цьому в сільгосппідприємствах виробництво молока зросло на 3,6%, у той час, як у господарствах населення, які забезпечують понад 60% його надоїв, воно знизилося на 3,4%.

З початку року зафіксовано збільшення обсягів зовнішньої торгівлі молочними продуктами. У січні−лютому ц. р. порівняно з попереднім роком експорт молокопродуктів зріс у 2,5 раза та склав 148 тис. тонн, імпорт збільшився у 1,7 раза до 26 тис. тонн.

Основною товарною позицією українського молочного експорту є масло вершкове (84% від загального обсягу), активними покупцями якого є Туреччина Марокко, Південна Африка.

У обсягах імпорту молочних товарів найбільша частка належить сирам (понад 70%), які надходять на вітчизняний ринок переважно із країн Євросоюзу (Польщі, Німеччини, Франції).

За балансовими розрахунками, у січні−лютому цього року порівняно з аналогічним періодом 2017 року наповнюваність внутрішнього ринку молокосировиною скоротилася на 11%, а розрахункове середньодушове споживання населенням молочної продукції зменшилося на 2,6 кг, і в середньому, склало 21,7 кг у розрахунку на особу.

Ukrainian

Читати ще