З чинним податковим кодексом за рік свинарство втратить 20% поголів’я

Дата публікації: 28-10-2019 - 10:54

Вже 5 років поспіль свинарі втрачають поголів’я через АЧС, але продовжують сплачувати податки. Ірина Паламар звернулася до очільників держави із закликом підтримати галузь.

 

«Якщо не внести зміни до податкового кодексу та не надати підприємцям, постраждалим від АЧС підтримку, то вже наступного року, з нашими прогнозами, поголів’я свиней скоротиться на 20%. Відбувається просто знищення галузі!» - прогнозує голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

 

І зв’язку із цим голова АТУ звернулася із офіційними листами до Президента України Володимира Зеленського, а також до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова, із закликом підтримати галузь, що терпить шалені збитки через ситуацію з африканською чумою свиней, а також переглянути податковий кодекс для постраждалих підприємств.

 

Нижче публікуємо текст відкритого листа.

«Асоціація тваринників України звертається до Вас щодо проблеми необґрунтованого покладення зобов’язань зі сплати ПДВ на знищене через АЧС поголів’я свиней з боку органів Державної податкової служби України на господарства галузі свинарства

Зокрема, звертаємо Вашу увагу, що в Україні, починаючи з 2012 року, є серйозна проблема із Африканською чумою свиней (АЧС), яка системно призводить до скорочення поголів’я свиней та зменшення кількості господарств. Будь-які цільові програми державної підтримки безпосередньо господарств галузі свинарства в Україні за ці роки так і не було запроваджено. Хоча, наприклад, могла б бути запроваджена спеціальна бюджетна дотація за утримання свиней в промисловості з грошовою компенсацією за кг вирощеної свинини. Компенсація втрат через АЧС для суб’єктів господарювання на практиці теж не функціонує.

Таким чином, господарства галузі свинарства фактично залишені наодинці з проблемою АЧС, хоча зарубіжний досвід показує, що у країнах, які стикнулися із аналогічною проблемою, були запровадженні на певний час державні програми підтримки та компенсації.

У випадку виникнення спалаху АЧС на господарстві згідно з вимогами законодавства (Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017  року № 111), поголів’я свиней підлягає знищенню, через що господарство автоматично несе колосальні збитки від діяльності. Однак, незважаючи на те, що свинарські господарства, які постраждали від АЧС, опиняються на межі закриття, органи Державної податкової служби додатково покладають на них зобов’язання зі сплати ПДВ на знищене через АЧС товарне поголів’я свиней. При цьому товарне поголів’я свиней на господарстві складає, як правило, 95 % від усього.

Важливо зауважити, що чинний Податковий кодекс України не містить прямої норми про обов’язок господарств галузі свинарства брати зобов’язання зі сплати ПДВ на знищене через АЧС товарне поголів’я свиней, однак законодавча неврегульованість зазначеного питання призводить до покладення на сільськогосподарський бізнес, який займається розведенням та утриманням свиней, додаткового і необґрунтованого фінансового навантаження.

Враховуючи вище зазначене, просимо Вас вжити заходів щодо спрощення ведення бізнесу у галузі свинарства шляхом виключення існуючої практики покладання податковими органами на господарства галузі свинарства зобов’язань зі сплати ПДВ на знищене через АЧС товарне поголів’я свиней.

Крім того, просимо Вас звернути увагу на важливість запровадження державної підтримки на 2020 рік галузі свинарства в умовах АЧС та компенсації завданих збитків».

лист Зеленському

Ukrainian

Читати ще