Які зміни чекають на експорт тварин до Великобританії у разі реалізації «жорсткого» Brexit

Дата публікації: 06-09-2019 - 10:38

Держпродспоживслужба надіслала до Асоціації тваринників інформацію щодо нововведень в експорті тварин, які будуть можливі при реалізації сценарію «жорсткого» Brexit.

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів отримала лист Посольства України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії від 09.08.2019 № 6124/51-200-891 щодо режиму торгівлі між Україною та Великою Британією у разі реалізації сценарію «жорсткого» Brexit та відсутності угоди про вільну торгівлю та просить взяти до уваги викладену нижче інформацію та ознайомити з нею експортерів.

Преференційний торговельний режим Великої Британії.

Частина країн світу зможуть скористатись підготовленим Великою Британією механізмом Генералізованої системи преференцій Великої Британії (Generalised Scheme of Preferences, GSP). Зокрема, Уряд Великої Британії планує запровадити відповідні преференції для найменш розвинених країн та країн з низьким та середнім рівнем доходів, до яких буде належати й Україна. Звертаємо увагу, що перелік учасників GSP Великої Британії відрізнятиметься від переліку, який діє в ЄС.

В рамках підготовленого режиму GSP певні товари, на які будуть встановлені тимчасові ставки ввізного мита та тарифні квоти, зможуть бути ввезені в преференційному режимі.

Ставки для держав-учасниць GSP можна знайти за посиланням: https://www.gov.uk/government/publications/temporary-rates-of-customs-duty-on-imports-after-eu-exit

Україна віднесена до групи «GSP scheme (excl. India, Indonesia)».

Звертаємо увагу, що тимчасовий митний режим Великої Британії передбачає односторонню лібералізацію доступу товарів. Фактично, у разі недосягнення Угоди про вихід з ЄС, починаючи з 1 листопада 2019 року, британський експорт в Україну буде переведено у загальний режим безпреференцій.

Сертифікат походження товарів.

З метою використання запропонованого режиму преференційної торгівлі в рамках UK GSP Scheme українським експортерам необхідно буде отримувати сертифікат Форми А, який видається Т1111 України. Фактично, Велика Британія використовуватиме підхід до прийняття відповідних сертифікатів, який використовуйся ЄС.

Уповноважені (схвалені) експортери.

Велика Британія не зможе використовувати механізм уповноважених (схвалених) експортерів, діючий в ЄС. Водночас, з метою спрощення доступу товарів на перехідний період британська митниця дозволятиме експортерам UK GSP Scheme використовувати заяви схвалених експортерів про походження товару у якості документа, який підтверджує походження товару. Така заява повинна містити чинний номер реєстрації схваленого експортера та має бути датована не пізніше 12 місяців з дня виходу Великої Британії з ЄС.

Імпорт рослин.

У разі реалізації Brexit без угоди, в рамках імпорту до Великої Британії рослин через територію ЄС, останній не повинен здійснювати перевірку контролю здоров’я. Рослини, які звозитимуться з третіх країн через територію ЄС у британські порти, будуть проходити перевірку у спеціальних зонах, водночас не в самих портах з метою уникнення заторів та затримок імпорту. Такі зони включають: місце першого прибуття та альтернативні інспекційні пости.

Імпортери повинні зареєструвати місце першого прибуття, використовувати дозволені місця виїзду без ро-ро терміналів або використовувати альтернативні інспекційні пости. За проведення перевірок стягуватиметься відповідна плата.

Крім того, імпортери повинні під час кожного ввезення регульованих товарів здійснювати завчасне повідомлення - за 4 робочих години у випадку ввезення товарів авіаційним транспортом, за 3 робочих дні у випадку ввезення товарів іншими шляхами.

Імпорт тварин та продукції тваринного походження.

У разі виходу Великої Британії з ЄС зміниться процедура нотифікації при ввезенні тварин та продукції тваринного походження. Велика Британії втратить доступ до системи TRACES, натомість запроваджує власну систему IPAFFS (Import of products, animals, food and feed system), В системі можна оформлювати загальний ветеринарний сертифікат на ввезення (CVED) та сертифікат відповідності (CED),

Реєстрація в системі вже відкрита. Детальнішу інформацію можна знайти за посиланням: https://www.gov.uk/guidance/import-of-products-animals-food-and-feed-system

Треті країни (не держави-члени ЄС) повинні інформувати британські прикордонні пости щонайменше за 24 години до ввезення товару.

Ветеринарні сертифікатита інша дозвільна документація, яка станом на сьогодні використовується для імпорту в ЄС, буде прийматися протягом 6 місяців після виходу Великої Британії з ЄС, після чого необхідно отримувати

британські сертифікати. Більше інформації можна знайти за посиланням: https://www.gov.uk/guidance/importing-animals-animal-products-and-high-risk-food-and-feed-not-of-animal-origin-if-the-UK-leaves-the-EU-with-no-deal#new-notification-process

 

Онлайн-ресурси для експортерів.

Актуальну інформацію щодо обов’язкових вимог до товарів, квот, імпортних тарифів та інших податків, а також інших актуальних умов експорту до Великої Британії з України можна знайти на інтернет-ресурсі https://www.gov.uk/trade-tariff. Ресурс подібний до інтернет-ресурсу.

Європейської Комісії Export Helpdesk. Звертаємо увагу, що станом на сьогодні ресурс показує інформацію щодо умов імпорту товарів до Великої Британії як держави-члена ЄС та буде оновлений у разі «жорсткого» Brexit ближче до 31 жовтня 2019 року.

 

Ukrainian

Читати ще