Високі закупівельні ціни сприяють зростанню виробництва товарного молока

Дата публікації: 22-09-2017 - 12:45

З початку року виробництво молока в категорії сільськогосподарських підприємств збільшилося на 1,3% в порівнянні з минулим роком, а в серпні зростання склало 3,6% в порівнянні з серпнем 2016 року.

Про це повідомляє «Інфагро».

У вересні боротьба за молоко і сировинні зони ще більше активізувалася. Відповідно, закупівельні ціни на сировину показують стрімке зростання. На тлі експортних цін і збільшення курсу долара до гривні, зміцнилася вартість біржових молочних товарів, відповідно, спотове молоко і обрат також подорожчали.

Сприятливий ціновий тренд позначається і на офіційних показниках статистики. Зрозуміло, виробництво молока за вісім місяців продовжує знижуватися (–0,9%) і становить 7 171 тис. тонн. Загальну картину псує категорія господарств населення (стабільне зниження –1,6%).

А ось сільгосппідприємства показують помітні успіхи: з початку року виробництво молока в категорії збільшилося на 1,3% в порівнянні з минулим роком, а в серпні зростання склало 3,6% в порівнянні з серпнем 2016 року. З такою динамікою, показники сільськогосподарських підприємств за підсумками року можуть досягти позитивних 2%. Якщо розрахунки держоргану вірні, в третьому кварталі повинні спостерігати серйозний приріст промислової переробки.

Динаміка поголів'я також сповільнила темпи зниження. Звичайно, кількість корів в країні продовжує скорочуватися — в кінці серпня налічувалося 2 131,6 тис. голів, що на 2% менше за аналогічний період минулого року. Однак даний відсоток зниження виявився найслабший в порівнянні з усіма попередніми місяцями 2017 року.

Зазначається, що висока закупівельна вартість молока дозволяє виробникам бути не просто прибутковими, а понад прибутковими. Цим моментом просто необхідно користуватися — закуповувати і покращувати поголів'я, інвестувати в нові комплекси і проекти.

Ukrainian

Читати ще