Виробнича кооперація та розширення взаємної присутності на ринках - серед пріоритетів співпраці з Білоруссю

Дата публікації: 19-07-2017 - 15:38

18 липня відбулося 25-е засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва. Комісію очолювали Віце-прем'єр-міністр України-Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко та заступник Прем'єр-міністра Республіки Білорусь Володимир Семашко.

 

В роботі комісії взяли участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева та голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа.

«Сьогодні Білорусь є важливим торговельним партнером України в аграрній сфері. За п’ять місяців цього року товарообіг сільськогосподарськими товарами між нашими країнами склав 203,9 млн дол. США, та збільшився на 66,4 млн дол. США у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. З огляду на це, Україна має позитивне сальдо в аграрній торгівлі з Білорусією за цей період у 178,3 млн дол. США», - відзначила Ольга Трофімцева.
 
За словами заступника Міністра, на сьогодні вже 18 українських підприємств здійснюють постачання продукції тваринного походження до Білорусі. Стільки ж білоруських підприємств експортують свої продукти тваринництва до України.
«Саме в галузі тваринництва ми відзначаємо значний потенціал зростання двосторонньої торгівлі. Тому ми раді вітати зафіксовану в Протоколі Дорожню карту відносно взаємовигідних постачань тварин, птиці, сировинну продукцію та репродуктивний матеріал від них, а також кормів для тварин і птиці», - зазначила заступник Міністра.
 
Під час засідання обома комісіями було звернуто увагу на можливість кооперації в галузі виробництва сільськогосподарської техніки.
 
«Білоруська сторона висловила серйозну зацікавленість у спільних проектах з метою збільшення реалізації сільськогосподарських машин українським фермерам. Ми, зі свого боку, будемо підтримувати створення спільних підприємств у цій галузі на території України», - підкреслила Ольга Трофімцева.
 
За результатами засідання було підписано протокол, у якому зафіксовано пріоритетні напрямки подальшого поглибленого співробітництва між країнам в усіх ключових галузях економіки.
 
Довідка: За 5 місяців 2017 року товарообіг між Україною і Республікою Білорусь склав $ 203,9 млн, що на $ 66,4 млн більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Експорт склав – $ 191,1 млн. Ключові товари: залишки і відходи харчової промисловості – $ 54,8 млн, насіння олійних культур – $ 21,0 млн, вироби із зерна та хлібних злаків – $ 19,1 млн, м'ясо та субпродукти – $ 18,2 млн, зернові злаки – $ 17,7 млн, олія – $ 11,3 млн.

Імпорт склав – $ 12,8 млн. Ключові товари: готові або консервовані продукти з риби або ракоподібних – $ 2,8 млн, продукція борошномельно-круп’яної промисловості – $ 2,1 млн, продукти переробки овочів, плодів – $ 1,3 млн, сіль – $ 0,8 млн, молоко згущене – $ 0,7 млн

 

Ukrainian

Читати ще