Відкритий лист Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б.

Дата публікації: 08-02-2018 - 10:30

Вельмишановний Володимире Борисовичу!

 

Асоціація тваринників України висловлює Вам та Кабінету Міністрів України глибоку повагу та щиро вдячність за безпрецедентну підтримку в 2018 році галузі тваринництва в 4 млрд. грн., якої дуже потребують виробники, особливо середні та малі, Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік». Це свідчить, що для держави наразі розвиток та підтримка галузі тваринництва є один із ключових пріоритетів. 

7 січня 2018 року Уряд на своєму засіданні вже прийняв постанову «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва», що звісно пришвидшує реалізацію бюджетних програм, проте, на жаль, прийняття акту відбулося без обговорення з громадськістю. Тому дуже важливо доопрацювати напрями та механізми державної підтримки галузі тваринництва, які максимально враховуватимуть реальні запити та потреби аграрних господарств, прийнявши відповідні зміни до цієї постанови.

Асоціація тваринників України як найбільша профільна галузева асоціація галузі тваринництва та її сільськогосподарські виробники серед пріоритетних напрямів та механізмів державної підтримки галузі тваринництва пропонує:

  1. Спростити погодження проектної документації на будівництво та реконструкцію тваринницьких ферм і комплексів при отриманні через комісії в областях часткового  відшкодування вартості понесених витрат завершених у поточному році етапів будівництва та реконструкції.

На жаль за кредитами виробникам свинини буде досить складно отримати компенсацію будівництва чи реконструкції тваринницьких ферм і комплексів (альтернативний механізм підтримки за новим Порядком), так як банки через проблему з АЧС вважають проекти з свинарства ризиковими, не бажають їх кредитувати, а страхові компанії страхувати по ним ризики.

  1. Ввести компенсацію відсотків за кредитами на обігові кошти діяльності діючих підприємств промислового свинарства та скотарства (не лише для вівчарства, козівництва, бджільництва, звірівництва, кролівництва, шовківництва, аквакультури).
  2. Передбачити бюджетну дотацію для виробників свинини, як мінімум, у розмірі 2 грн на кілограм свинини як часткову підтримку відміненій квазіакумуляції ПДВ.

Виробники свинини через відміну квазіакумуляції ПДВ вже несуть серйозні збитки (зниження ліквідності підприємств, дефіцит обігових коштів, збільшення окупності інвестиційних проектів) і потребують альтернативної підтримки.

  1. Передбачити часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції підприємств інфраструктури тваринницьких комплексів: технологічних комбікормових заводів та цехів, заводів по виробництву кормів з метою збільшення локалізації власного виробництва кормів.  
  2. Запровадити виплату часткового відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів щоквартально (а не вкінці року) виходячи з заявок, по яким комісіями прийняті позитивні рішення та по мірі здачі етапів будівництва та реконструкції в експлуатацію.
  3. Зробити відкритий реєстр суб’єктів отримувачів державної підтримки на часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств (цехів) з переробки та зберігання сільськогосподарської продукції.  
  4. Провести дерегуляцію діяльності комісій, які приймають рішення про виділення державної підтримки (забезпечення обов’язкової участі громадськості у їх складі).
  5. Обмежити використання коштів з державного бюджету в поточному році на погашення дебіторської заборгованості за минулі роки в обсязі до 30% передбаченого фінансування за бюджетними програмами та спрямовувати більшу частину коштів на розвиток.

У зв’язку з викладеним, просимо Вас терміново доручити Міністерству аграрної політики та промисловості України розпочати процес доопрацювання прийнятого порядку використання коштів з державного бюджету для підтримки галузі тваринництва 7 лютого 2018 року шляхом внесення відповідних змін та долучивши до цього профільну галузеву Асоціацію тваринників України і її виробників.

 

Асоціація тваринників України та виробники:

 

Нива Переяславщини, СП ТзОВ

ПАП «Агропродсервіс»

ТОВ Рантьє

ТОВ «Галичина-Захід»

Бахмутський Аграрний Союз ПРАТ

Слобожанський АК ПАТ

Агрофірма "Орловщіна" ТОВ

Журавка ТОВ

ТОВ «Дан-Фарм Україна»

Зоотехнологія, ТзОВ

ФГ «Новий рівень 2006»

Екогенетикс ТОВ

ТОВ «Еліта»

ТзОВ «Тарутинська аграрна компанія»

ТОВ «Камчатка»

ТОВ «Чорнобай м’ясо»

Кліринг Агро ДП

Лідер, ТзОВ

Явір-Агросервіс ПП

ТОВ «Агроінд»

ПАП Топільче

ПП "Ростислав і К"

ДП ДГ "Дніпро" Інституту с\г степової зони НААНУ

ТОВ "Украгрохім"

Мініч СФГ

ТОВ «Зелена брама»

ФГ «Шпиколос»

ПрАТ «Племсервіс»

ФГ «Ланагропрод»

Агро-Авангард ФГ

Агрофірма ім.Шевченка ТОВ

Біловодський племзавод ТОВ

ТОВ "Енвір"

ПП "Новий рівень"

ФОП Шнайдрук Дмитро Станіславович

ФОП Куцик Микола Михайлович

ПП "Дзюба"

Вперед ТОВ АФ

Симиренківське ТОВ

Престиж Агролюкс ФГ

СТОВ "Відродження"

Сільськогосподарський виробничий кооператив "Росія"

ФОП Ткаченко Олександр Вікторович

Фермерське господарство "Верітас-Агро"

ПП "Курочкіна Альбіна Володимирівна"

ПСП "Денихівка"

ДП ДГ "Шевченківське"

ТОВ "Агро Дібрівка"

Подільський Бекон ТОВ

Агро - Союз ПрАТ

Агропродсервіс ПАП

Барком ТзОВ

Чебені Плюс

Агрокомплекс ТОВ,

Деметра ПП

Никоненко Р.В ФОП

Коваль СФНВГ

Княже ФГ

ІДНА СГТзОВ

Промінь СТОВ

 

Лист - відкритий до підписання й іншими сільськогосподарськими виробниками, а список виробників, які його підтримують, постійно оновлюється. 

Ukrainian

Читати ще