Великодні писанки подорожчали в 6 разів — через експорт

Дата публікації: 05-04-2018 - 11:03

Великодні писанки цьогоріч будуть найдорожчими за останні 6 років, повідомляє agroday.com.ua.

За спостереженням аналітиків, у березні десяток яєць порівняно з березнем 2013 року подорожчав вшестеро — з 5 до 27 грн.

Суттєве зростання цін на яйця почалося з серпня 2017-го, коли цінник зріс з 10 грн відразу до 14,5 грн.

Зазвичай ціни на яйця коливаються залежно від сезону. Традиційно з кінця березня по серпень спостерігається зниження цін, а з вересня їх вартість знову зростає. Цьогоріч зниження вартості поки не спостерігається.

«Враховуючи стабільний попит на українську продукцію на зовнішньому ринку, виробникам не вигідно продавати яйця всередині країни за нижчою ціною, коли можна експортувати дорожче», — пояснюють в УКАБ. Отже, більшість виробників підняли рівень внутрішніх цін до експортних. Це дає їм можливість отримувати рівні прибутки як від експорту, так і від реалізації продукції на внутрішньому ринку.

Факторами, що підтримують ціни є також ріст вартості зерна, яке використовують для виробництва кормів.

Підвищення цін на яйця не могло не позначитися на їх споживанні. За даними Держстату, ще у 2016 році, коли ціна за 10 яєць по Україні складала в середньому 16 грн, споживання на одну особу на рік складало 267 шт., тоді як в 2013 році середньостатистичний українець споживав в рік близько 309 шт. яєць.

Найбільше скоротили споживання яєць пенсіонери — якщо кілька років тому вони могли собі дозволити купити близько 20 яєць на місяць, тоді у 2018 році змушені були скоротити їх споживання до 8-10 штук.

Ukrainian

Читати ще