В Україні знижується прибутковість виробництва молока

Дата публікації: 08-09-2020 - 12:42

Український молочний індекс в серпні 2020 року знизився на 1,1%, після номінального зниження на 0,2% в липні та зростання на 0,5% в червні. Про це повідомляє Андрій Ярмак, економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) на своїй сторінці у Facebook, пише agronews.ua.

Український молочний індекс (УМІ) — це відношення ціни на сире молоко першого ґатунку до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах.

Причини ті самі — дуже незначне зростання закупівельних цін на молоко в серпні (менше 1%) та незначне зростання вартості раціону концентрованих кормів.

«Умовна прибутковість виробництва молока в серпні 2020 року була вже на 14,9% гіршою за минулорічну в цей же місяць, але все ж вищою, ніж середня за останні 5 років для цього місяця на 11%. Кумулятивно за 8 місяців року виробники молока отримали на 0,9% менше прибутків, але все ще на 18% більше, ніж середній показник прибутковості протягом п’яти останніх сезонів», — зазначає Андрій Ярмак.

За його словами, аналіз минулих років показує, що УМІ жодного разу не знизився в вересні. Але це, звичайно, не означає, що цього ніколи не буде.

Ukrainian

Читати ще