В Україні з’явиться незалежна лабораторія з контролю якості молока

Дата публікації: 02-10-2017 - 13:52

Завдяки грантовій і технічній підтримці проекту «Підтримка аграрного і сільського розвитку» від USAID буде відкрита незалежна лабораторія контролю якості молока та продуктивності тварин для нового рівня обслуговування молочно-товарних ферм.

Про це повідомляє agravery.com.

У лабораторії аналізуватимуть фізико-хімічні якості сировини: загальні проби молока від господарства для вчасного реагування на негативні зміни у здоров’ї тварини; проби молока від кожної корови для налагодження виваженої селекційної роботи.

Крім того, лабораторія забезпечуватиме оперативну ідентифікацію збудників маститу та їх чутливості до антибіотиків з метою підбору оптимальних програм лікування та профілактики.

«Створенню лабораторії сприяло кілька причин. Одна із головних — бажання виробників збільшити кількість молока-сировини екстра класу», — поінформував керівник лабораторії Андрій Білан.

Так, 28 вересня в рамках робочої групи з удосконалення політики розвитку молочної галузі та формування ринку молока, обговорювалася роль створення такої лабораторії в Україні. Представники Мінагрополітики високо оцінили важливість такого дослідного центру і висловили готовність підтримувати такі проекти.

Експерти наголошують, що мастити корів — одна з найбільших проблем молочного скотарства. Збитки, які несе виробник від захворювання корів на мастит, перевищують збитки від всіх інших хвороб.

Нагадаємо, нідерландські та українські фермери, аграрні менеджері, ветеринарі та керівники ферм проходили майстер-класи на базі фермерського господарства «Розволожжя» у Черкаській області.

Ukrainian

Читати ще