В Україні стартувала освітня програма регіональних тренінгів по запобіганню африканській чумі свиней

Дата публікації: 03-04-2017 - 20:11

Навчання спільно проводять Асоціація тваринників України та Інститут ветеринарної медицини НААН.

20 вересня 2016 року стартувала серія загальнонаціональних тренінгів, присвячених боротьбі з африканською чумою свиней. Мета освітньої програми – надати максимально актуальну інформацію щодо АЧС та забезпечити слухачів практичними інструментами, що дозволять не допустити спалаху захворювання. А у випадку, коли тварина все-таки захворіла, вжити оперативних та дієвих заходів, що дозволять мінімізувати збитки та запобігти подальшому розповсюдженню вірусу.

Перший регіональний тренінг відбувся у м. Одеса та зібрав більше 60 учасників. До навчання долучились власники фермерських господарств, керівники тваринницьких комплексів, зоотехніки, технологи, практикуючі ветеринари, спеціалісти територіальних відділень Держпродспоживслужби.

Проведення навчання організувала Асоціація тваринників України у партнерстві з Інститутом ветеринарної медицини НААН. На базі Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області тренінг провели висококваліфіковані спеціалісти Інституту, за плечима яких колосальний практичний досвід з профілактики АЧС та локалізації спалахів. Тренери володіють сучасними методиками дослідження і діагностики хвороби та діляться конкретними рекомендаціями, що отримані безпосередньо у «польових» умовах, та вже довели свою ефективність.

«Не дивлячись на надскладні погодні умови в Одесі, на тренінг прибули провідні фахівці свинарської галузі південного регіону. Навчання пройшли як власники та технологи господарств, так і практикуючі ветлікарі і спеціалісти ветслужб. Ми дуже сподіваємося, що отримані знання дозволять вдосконалити виробничі процеси та осилити профілактичні заходи щодо боротьби з АЧС на Одещині. Застосування на практиці нових знань – це той внесок, який кожен слухач тренінгу може зробити у загальнонаціональну справу по боротьбі з АЧС», - зазначає голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

У подальшому мережа тренінгів пройде по всій території України. Найближчим часом семінари відбудуться у Вінницькій, Миколаївській та Черкаській областях.

Ukrainian

Читати ще