В Україні скоро не залишиться корів м’ясних порід

Дата публікації: 28-02-2019 - 14:45

В Україні практично немає корів м’ясних порід і, найімовірніше, їх кількість у майбутньому рости не буде. Про це повідомив Євген Шатохін, експерт проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського  розвитку», пише Agronews.

«Основних причин три: інвестиція в бізнес «м’ясна корова–теля» має окупність понад 15 років; відсоток ріллі в Україні в наступні роки більшатиме; покинуті земельні ділянки знову зорюватимуть, пасовищ стане менше; це виробництво залежне від погодних катаклізмів», — підкреслює експерт.

Єдиним джерелом якісної худоби на відгодівлю будуть молочнотоварні ферми, які тією чи іншою мірою акцептують модель використання м’ясних бугаїв на частині корів. Така стратегія дозволить диверсифікувати ризики та джерела доходів.

«Великим молочнотоварним фермам в Україні є сенс самим вирощувати та відгодовувати таке поголів’я, менші ферми зможуть на телятах  віком від 2 до 10 днів заробити додаткові кошти в міру того, як формуватиметься ринок професіональної відгодівлі ВРХ».

Нагадаємо, що АТУ проводить активну діяльність у напрямі підтримки розвитку галузі мясної ВРХ.

Зокрема, Асоціація тваринникв України допомагає експортувати українським підприємствам із вирощування ВРХ своєї продукції до Узбекистану

Співпрацює АТУ і з проектом USAID в напрямі розвитку ВРХ в Україні. Саме за підтримки АТУ одному із сільськогосподарських кооперативів - СОК "Бики Черкащини" вдалося виграти грант від USAID на обладнання для комплексу з відгодівлі бичків. 

Ukrainian

Читати ще