В Україні нездорове економічне зростання – Пинзеник

Дата публікації: 01-08-2018 - 11:05

В Україні спостерігається нездорове економічне зростання, оскільки воно відбувається завдяки торгівлі імпортними товарами, а не виробництва. Про це заявив народний депутат України, член комітету Верховної Ради з питань бюджету Віктор Пинзеник в ефірі Радіо НВ.

“Минулого року українська економіка виросла на 2,5%. Але візьмемо промисловість – +0,4%, сільське господарство – - 2,7. Питання, яке виникає у всіх людей: що дало економічне зростання? Торгівля виросла на 8,8%. Наступне питання: чим торгували, якщо промисловість майже по нулях, а сільське господарство [пішло] в мінус. Торгували імпортними товарами”, – пояснив він.

Крім того, Пинзеник зазначив, що ще одним негативним фактором стало зростання зарплат і пенсій минулого року на 37%, при тому, що економіка виросла лише на 2,5%.

“Питання: куди ділися ці гроші? Частина пішла в ціни, друга частина - в імпорт, обмінний курс... Це нездорове зростання”, – сказав він.

Пинзеник додав, що у цьому році 6,2% росту дає торгівля, однак Україна не може “піднімати економіку за рахунок торгівлі імпортними товарами”.

Крім того, за його словами, в Україні залишається проблема інвестицій, так як інвестор потребує стабільності і прогнозованості.

Ukrainian

Читати ще