В Україні не знайдуть грошей на впровадження системи ідентифікації тварин ― UFEB

Про це повідомив директор Ради з питань експорту продовольства (UFEB) Богдан Шаповал, передає «ГолосUA».

«Якщо на законодавчому рівні існують необхідні ініціативи, то є всі підстави скептично ставитися до перспективи впровадження системи ідентифікації тварин на практиці через відсутність фінансового забезпечення», ― зазначив експерт.

За його словами, система ідентифікації необхідна для того, щоб забезпечувати контроль за поголів'ям. Крім того, в умовах загрози небезпечних хвороб, зокрема, нодулярного дерматиту ВРХ, необхідну вакцинацію набагато простіше проводити за умови повної ідентифікації.

Крім того, Шаповал нагадав, що система ідентифікації тварин повинна з'явиться в Україні до кінця поточного року в результаті гармонізації законодавства України до норм ЄС. Згідно з останніми, кожна сільськогосподарська тварина повинна бути ідентифікована, що дозволяє кінцевому споживачеві отримувати повну інформацію про тварину, м'ясо якої він вживає в їжу.

Нагадаємо, згідно із зобов'язаннями, які взяла на себе Україна при підписанні Угоди про асоціацію, до кінця року потрібно імплементувати 44 акти ЄС з регулювання сільського господарства.

Читати ще