В ООН оприлюднили новий перелік небезпечних агрохімікатів

Дата публікації: 19-09-2018 - 12:57

Фахівці комітету з розгляду хімічних речовин Роттердамської конвенції ООН на засіданні в штаб-квартирі ФАО оприлюднили новий перелік чотирьох небезпечних для життя і здоров’я людини хімічних речовин, серед яких — два пестициди.

На зустрічі були присутні фахівці з хімічних речовин з усіх регіонів ООН. Мета засідання — захист здоров’я людини і навколишнього середовища, а також допомога урядам у прийнятті обґрунтованих рішень щодо торгівлі пестицидами та промисловими хімічними речовинами, пише fao.org.

Комітет представив список з 4 небезпечних для життя і здоров’я людини хімічних речовини:

  • пестицид ацетохлор, що використовується в якості гербіциду для кукурудзи. Як відомо, дана речовина дуже токсична і становить загрозу для птахів і нецільових рослин;
  • пестицид форейт (phorate) широко використовується для захисту від комах-шкідників посівів бавовни, картоплі, кави, квасолі та кукурудзи. Ця хімічна речовина навіть при низьких дозах здатна призвести до летальних випадків. Експертам уже відомі смертельні випадки серед сільськогосподарських працівників, які зазнали впливу цього активного компонента.

До числа небезпечних хімікатів увійшли також:

  • промисловий хімічний гексабромциклододекан, що використовується при виробництві вогнезахисних засобів та ізоляційних метеріалів з пінополістиролу;
  • промислова хімічна перфторокаприлова кислота (PFOA), її солі та сполуки PFOA, які широко використовувані для виробництва антипригарних поверхонь, засобів для обробки поверхонь в текстильних виробах, паперу, фарб та протипожежної піни.

Зазначається, що рішення про перелік цих хімічних речовин буде прийнято на наступних нарадах Конференції Сторін (КС). Чергова зустріч буде проходити в Женеві з 29 квітня по 10 травня 2019 року.

За словами Мартіна Новели, заступника Виконавчого секретаря Базельської, Роттердамської та Стокгольмської конвенцій Карлоса, дані рекомендації будуть сприяти спільним цілям конвенцій з охорони здоров’я людини та навколишнього середовища.

Ukrainian

Читати ще