В Мінагрополітики обговорили шляхи поглиблення співпраці в агрогалузі з європейськими колегами

Дата публікації: 02-11-2017 - 15:52

Сьогодні Україна та Європейський Союз мають значні результати співпраці в багатьох секторах економіки. Тому наші сторони зацікавлені і надалі у поглибленні ділових відносин та створені нових спільних проектів в агросекторі.

Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час робочої зустрічі з Генеральним секретарем асоціації фермерів ЄС «Copa-Cogeca» Пекка Песонен.

В зустрічі також прийняли участь заступник Міністра аграрної політки та продовольства України з питань фермерства та розвитку сільських територій Віктор Шеремета, представники Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини, провідних українських аграрних асоціацій.

«Ми раді відзначити позитивний вплив підписаної угоди про ЗВТ між Україною та ЄС на нашу двосторонню торгівлю. Незважаючи на те, що  Україна та ЄС є часто конкурентами на світових аграрних ринках, ми маємо одночасно багато спільних тем для співпраці. Тому нам необхідно знаходити ніші та напрямки, в яких ми можемо виступати партнерами. Кооперація, розвиток сільських територій – це лише деякі з прикладів»,-наголосила заступник Міністра з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Заступник Міністра Віктор Шеремета додав, що одним із важливих напрямків роботи Мінагрополітики – є стимулювання розвитку дрібних фермерських господарств, зайнятих у виробництві нішевих культур. «Ми працюємо над тим, щоб допомогти таким виробникам з сертифікацією своєї продукції для їх включення в «цивілізовані» ланцюги збуту продукції, включаючи експорт. Ми маємо приклади високоякісної продукції, наприклад сирів, які, я впевнений, могла б виходити і на ринок країн ЄС», - зазначив він.

Під час зустрічі Пан Пекка Песонен відмітив, що формування «єдиного голосу фермерів» є надзвичайно важливим для успіху України на світових аграрних ринках, а також в лобіюванні інтересів аграрного сектору в роботі з державою. Він також висловив готовність активно співпрацювати з українськими аграрними асоціаціями.

«Я б хотіла підкреслити, що надзвичайно важливим для українського аграрного бізнесу є формування єдиної позиції стосовно ключових напрямків розвитку сектору. І ми з боку Мінагро завжди відкриті для конструктивного діалогу з асоціаціям, а також готові до співпраці з нашими європейськими колегами»,- резюмувала Ольга Трофімцева.

Ukrainian

Читати ще