Уряд має забезпечити захист України від ящуру

Дата публікації: 03-04-2017 - 23:34

10 березня ц. р. було схвалене розпорядження Кабінету Міністрів України «Про скасування деяких наказів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади». 

Серед переліку ліквідованих актів є наказ №99 Головного державного інспектора ветеринарної медицини України «Про затвердження Інструкції щодо профілактики та ліквідації захворювання тварин на ящур», прийнятого наприкінці 2001 року. Детально про це рішення ми писали раніше.

Відміна цієї інструкції потенційно може призвести до:

1.        Втрати Україною статусу вільної від ящура країни (надається Міжнародним епізоотичним бюро);

2.        Як наслідок втрати такого статусу – погіршення становища українських експортерів тваринницької продукції на міжнародних ринках (й, щонайменше, часткова їх втрата);

3. Завезення в Україну продукції вакцинованої проти ящура й перетворення нашої країни в зону постачання сумнівної й небезпечної продукції;

4. Беззахисність у разі виникнення ящуру на території України, в зв’язку з відсутністю спеціалізованого інструмента боротьби на випадок занесення вірусу на територію України, та важливого стандарту для захисту інтересів українського бізнесу на міжнародних ринках (в рамках захисту від ящуру).

Асоціація тваринників України на чолі з Іриною Паламар спільно з Українським клубом аграрного бізнесу, УК "Тваринпром", ГС "Аграрний союз України" та ВГО "Фумігаційна асоціація" звернулися до в.о. голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин О.Б. Бакуменка та членів Комітету щодо недопущення прийняття проекту розпорядження КМУ.

В свою чергу Держпродспоживслужба оперативно створила робочу групу з розробки проекту Інструкції щодо профілактики та ліквідації захворювання тварин на ящур. До складу робочої групи увійшли представники Держпродспоживслужби, консультант FAO з питань біобезпеки та ветеринарії Башинський В.В.,  Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар, представник Асоціації виробників молока України І.В.Присяжнюк, науковці Інституту ветеринарної медицини НААН України. Спільними зусиллями розпочато роботу над проектом нової Інструкції щодо профілактики та ліквідації захворювання тварин на ящур. Цей документ має стати відображенням європейського досвіду та міжнародних практик. Але остаточне схвалення цього документу в будь-якому разі розтягнеться на місяці.

Тому, і далі наполягатимемо на вилученні наказу №99 Головного державного інспектора ветеринарної медицини України «Про затвердження Інструкції щодо профілактики та ліквідації захворювання тварин на ящур» лише для того, щоб розробити правильний, такий потрібний для країни документ.

В цьому аспекті наша позиція повністю співпадає з позицією Мінюсту щодо того, що враховуючи положення Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та проведення їх державної реєстрації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 12.04.2005  № 34/5, узгодження та прийняття документу займе тривалий час (до 6 місяців). З огляду на це, вважаємо за доцільніше забезпечити країну діючою Інструкцією (шляхом вилучення чинної до цього часу з переліку актів що ліквідовуються), паралельно розробляючи та приймаючи положення нового документу.

Будь-яка затримка чи неузгодженість дій органів влади в цьому питання буде коштувати країні грошей та робочих місць.

Ukrainian

Читати ще