«Упровадження компартменталізації – єдиний шлях для українського експорту» – голова АТУ Ірина Паламар

Дата публікації: 24-04-2018 - 18:31

Голова АТУ Ірина Паламар на засіданні Круглого столу з питань регіональних концепцій щодо санітарних та фітосанітарних заходів та сприяння експорту сільськогосподарської продукції зазначила, що однією з ключових причин, чому ситуація з АЧС набула критичного характеру, стало реформування у 2014 році Держветфітосанітарної служби, яка свого часу ефективно контролювала розповсюдження АЧС та боролася з проблемою лише у її зародку.

«Коли Держветфітосанітарну службу було реструктуризовано, ефективність роботи в напрямі АЧС значно знизилася, - зазначила Ірина Паламар. - Саме тоді, коли АЧС в Україні лише почала з’являтися, ми втратили контроль над проблемою. Нова відповідальна за це структура була надто зосереджена на процедурах реформування, тому не могла вчасно приділити увагу проблемі АЧС.

Таким чином, ми відмовилися від існуючої на той час гарної системи контролю, і обрали натомість гіршу. Також наслідком цієї реформи стало скасування карантинної міліції.

Як результат – Україна, що колись неодноразово займала перші місця в рейтингу безпечних країн за критерієм Animal Health, стала однією з найнебезпечніших щодо АЧС».

Також голова АТУ Ірина Паламар на засіданні говорила про необхідність негайного упровадження процедури компартменталізації як єдиної можливості для господарств, які витримують всі вимоги біобезпеки, реалізовувати свою продукцію на зовнішньому ринку навіть за умови присутності в країні АЧС та інших внутрішніх хвороб та їх збудників.

Нагадаємо, 24 квітня 2018 року відбулося засідання Круглого столу з питань регіональних концепцій щодо санітарних та фітосанітарних заходів та сприяння експорту сільськогосподарської продукції, ініційоване Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. На заході, організованому за участі американських експертів, представників українських органів влади (Мінекономрозвитку, Мінагрополітики, Держпродспоживслужби) та бізнес-сектору, обговорювалась низка тем, що стосуються висвітлення проблем із фітосанітарною ситуацією в аграрній галузі, які перешкоджають експорту української продукції. Зокрема, обговорювалась стаття 6 Угоди Світової організації торгівлі (СОТ) з питань санітарних та фітосанітарних заходів, яка передбачає застосування державою-учасницею СОТ принципу регіоналізації.

 

Ukrainian

Читати ще