Український експорт до Канади поповнився 154 новими товарними позиціями

Дата публікації: 24-10-2017 - 14:18

Український експорт до Канади поповнився 154 новими товарними позиціями, серед яких - легкові автомобілі спецпризначення на $ 3 млн, мідні бруси і профілі на $ 2,9 млн і турбореактивні двигуни на $ 1 млн, повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі - продавці України Наталія Микольська.

"Найбільший приріст показали несировинні товари. Зростання стосується таких позицій як пристрої на рідких кристалах, звукове електрообладнання, борошно, обладнання для обробки гуми й пластмаси, апаратура з використанням рентгена, друкарське обладнання. З аграрної продукції - сік, мед, соняшникова олія. Тобто , ростуть позиції з високою доданою вартістю ", - зазначила торгпред в ході презентації посібників з експорту в Канаду.

Вона також підкреслила, що в грошовому вираженні нові 154 експортні позиції складають в загальний обсяг експорту $ 10,2 млн. У цілому за вісім місяців експорт товарів до Канади виріс на 70,9%, або на $ 12,9 млн порівняно з січнем-серпнем 2016 року - до $ 31,2 млн.l

Як зазначив посол Канади в Україні Роман Ващук, найбільше зростає експорт в нових нішевих сегментах, причому в деяких з них приріст становить від 500% до 8000%.

"Такі цифри означають, що відбувається заповнення нових ніш, раніше ніким не зайнятих. Йдеться про такі товари як енергетичне обладнання, агротехніка. Досвід показує, що зростання експорту відбувається спочатку за рахунок заповнення нових ніш, і тільки тоді переходить до розширення вже існуючих секторів експорту ", - сказав він.

За словами Р.Ващука, процес сертифікації товарів для експорту в Канаду буде з часом спрощуватися, так як між Канадою і ЄС запущена поступова гармонізація сертифікацією, і аналогічний процес відбувається між Україною і ЄС.

"Надалі також передбачено укладення договорів між сертифікаційними центрами України і Канади. Це також спростить визнання сертифікатів, виданих на території обох країн, дозволить здешевити експортно-імпортні операції", - додала Н.Микольська.

Ukrainian

Читати ще