Українські свинарі поставлятимуть переробну свинину до Китаю у великій кількості

Дата публікації: 22-05-2019 - 14:39

За 2020 рік українські свинарі разом з переробними підприємствами спроможні поставити в Китай до 0,5 млн т свинини в забійній вазі, а в 2021 вже до 1 млн т, повідомляє Agronews.

За 2020 рік українські свинарі разом з переробними підприємствами спроможні поставити в Китай до 0,5 млн т свинини в забійній вазі, а в 2021 вже до 1 млн т. Причому свинини, вирощеної із рекордно низькою собівартістю 0,5-0,8 €/кг, повідомив  генеральний директор Центра підвищення ефективності в тваринництві Микола Бабенко.

«Така собівартість при існуючих цінах на внутрішньому ринку на живих свиней здатна забезпечити свинарям 200-300% рентабельності інвестицій в рік, а з урахуванням, що країни-експортери свинини піднімають ціни на неї для Китаю, то і подвоїти рентабельність українських виробників», – зазначив він.

Нагадаємо, що Асоціація тваринників України започаткувала процес налагодженя експорту свинини до Китаю. У травні цього року Держпродспоживслужба направила лист про ініціацію переговорів щодо можливості експорту свинини до Китаю до Генерального управління з митних питань Китайської Народної Республіки через дипломатичні канали.

Поштовхом до цього стала ініціатива Асоціації тваринників України та її відповідний лист від 15 квітня  до Держпродспоживслужби про налагодження експорту свинини на ринок Китаю та погодження відповідного ветеринарного сертифікату між двома країнами.

Таким чином, переговорний процес із даного питання розпочато на державному рівні.

Ukrainian

Читати ще