Українські лабораторії отримають сучасне обладнання для діагностики АЧС

Дата публікації: 26-01-2018 - 17:44

Урочиста передача високоточного ПЛР-обладнання для виявлення збудника АЧС (буде встановлено у державних лабораторіях Києва та трьох областях України) відбудеться 1 лютого 2018-го року.

Африканська чума свиней (АЧС) – один із найбільших викликів, що стоїть перед свинарством України. Починаючи з 2012 року, станом на січень 2018 зафіксовано 324 спалахи АЧС. Проте ця цифра, найімовірніше, не відображає реальної картини, адже на заваді своєчасній та достовірній діагностиці стоять не лише низька обізнаність про АЧС, але й брак обладнання та реагентів, а головне – кваліфікованих кадрів у державних компетентних органах.

За оцінками експертів, якщо терміново не вжити необхідних заходів, тягар негативних наслідків для галузі буде зростати. Свинарство є важливим сектором не тільки з економічної, але і з соціальної точки зору: за підрахунками, 36% усього м’яса, яке споживають українці, припадає на свинину, а утримання свиней в середньому генерує 1065 гривень доходу для сільського домогосподарства щороку.

ФАО та ЄБРР об’єднали зусилля, щоб допомогти державним лабораторіям ветеринарно-санітарної експертизи та ветеринарним факультетам аграрних університетів у підготовці фахівців з діагностики, а також долучились до переоснащення лабораторій, придбавши високоточне діагностичне обладнання та необхідні реагенти. Навчання фахівців для роботи на обладнанні для своєчасного виявлення збудника АЧС доповнить державні програми з моніторингу та фінансування та інші заходи для ефективного подолання хвороби.

 

 

Ukrainian

Читати ще