Україна зможе наростити експорт органічної продукції

Дата публікації: 28-02-2018 - 17:46

Українські виробники аграрної органічної продукції зможуть значно наростити її експорт, оскільки попит на органічну продукцію на світовому ринку активно зростає.

Про це повідомляє apk-inform.com.

За словами заступника голови міністерства аграрної політики і продовольства з питань європейської інтеграції Ольги Трофімцевої, українські виробники аграрної органічної продукції за рік експортують близько 300 тис. тонн даної продукції на суму понад $65 млн.

«Більше 80% виробленої продукції ми поставляємо на експорт. Левова частка в структурі експорту припадає на країни ЄС. Також покупцями нашої продукції є Швейцарія, США, Австралія, Канада, Японія», — зазначила заступник міністра.

Основу експорту органічної продукції складають в т. ч. зернові, олійні та бобові культури.

Трофімцева повідомила, що 28 лютого в профільному комітеті парламенту буде розглянуто законопроект №5448 — так званий органічний законопроект, який важливий не тільки для органічного ринку України, але ще і є євроінтеграційним законопроектом. Вона висловила надію, що найближчим часом проект закону буде винесений на повторне перше читання у Верховній Раді й незабаром буде прийнятий.

Заступник міністра також зазначила, що на даний момент в Україні площа сільгоспземель з органічним статусом становить майже 290 тис. га, ще майже 92 тис. га — площа сільгоспземель перехідного періоду. Загальна кількість операторів органічного ринку становить 426, з яких 294 є виробниками.

Ukrainian

Читати ще