Україна та Саудівська Аравія прагнуть активізувати економічне співробітництво

Дата публікації: 17-07-2018 - 13:31

Офіційні дипломатичні відносини між Україною і Королівством Саудівська Аравія почалися в 1993 році з підписання Угоди про встановлення дипломатичних відносин. Через 3 роки Україна відкрила своє посольство в місті Ер-Ріяд. А в 2009 році посольство Саудівської Аравії відкрилося в Києві, повідомляє uatv.ua.

Надзвичайний і Повноважний Посол пан Джудія Алхазал очолює Дипломатичну місію Королівства Саудівська Аравія в Україні з моменту її відкриття і дотепер. Коментуючи статус відносин між Україною та Саудівською Аравією, пан посол повідомив, що між двома дружніми країнами є широкі області для співпраці, беручи до уваги великий потенціал Саудівської Аравії і України, серед перспективних секторів: аграрний, а також авіація.

І додав: “Під час візиту Президента України до міста Ер-Ріяд в кінці 2017 року було підписано три важливі двосторонні угоди, які, ми сподіваємося, сприятимуть зміцненню співпраці, зокрема угода про співпрацю в сільському господарстві між двома країнами. Ця угода, ймовірно, призведе до збільшення експорту української сільськогосподарської продукції до Саудівської Аравії”.

Посол також зазначив, що Україна експортує велику кількість ячменю в КСА, у зв’язку з чим Саудівська Аравія є першим імпортером ячменю з України. Проте, можна збільшити обсяг експорту українського зерна завдяки вищезазначеній угоді. У цьому контексті одна з відомих саудівських компаній інвестувала понад 100 млн доларів в оренду сільськогосподарських земель у Львівській області.

Пан Алхазал зазначив, що у двох країн є всі умови для поглиблення співпраці в сфері інвестицій. Очікується, що Україна стане країною, яка залучає іноземні інвестиції, особливо у сфері промисловості, сільському господарстві та нерухомості, й це пов’язано з прийняттям українським урядом нових правил і законів, які  регулюють і захищають такі інвестиції. У світлі цього все більше інвесторів вивчатимуть інвестиційні можливості в Україні.

Ukrainian

Читати ще