Україна та Польща мають спільну проблему - АЧС

Дата публікації: 03-04-2017 - 22:23

АТУ надала пропозиції Мінагропроду для підготовки переліку питань із співробітництва до візиту Президента Україну у Польщу.

Асоціація тваринників України (АТУ) у листопаді підготувала та передала Міністерству з питань аграрної політики та продовольства України свої пропозиції щодо організації візиту Президента держави до республіки Польща.

Передусім, мова йде про розвиток тваринницької галузі. Експерти запропонували порушити питання організації боротьби з Африканською чумою свиней та розширення торгівельного співробітництва з ЕС.

У АТУ наголошують, що Україна та Польща – країни, що наразі мають спільну проблему – АЧС. Для нашої держави цікавий польський досвід у питаннях поділу країни на зони в залежності від осередків спалаху АЧС. У сусідній країні розподілення відбувається на так звані «чисті» та «брудні» зони. Як наслідок, «чисті зони» мають право експорту свинини. В Україні такий підхід не застосовується і заборона на здійснення експорту свинини запроваджується одразу для всієї території держави, що дуже негативно впливає на динаміку розвитку галузі тваринництва. Такий самий підхід можна було б застосовувати і в Україні. Пропозиція АТУ полягає у необхідності обміну досвідом між двома країнами та напрацювання законодавчих змін для запровадження подібної практики в Україні.

Щодо питань торгівлі, то українські виробники мають високий потенціал експорту телятини. З цієї позиції ринок Європейського союзу є дуже привабливим. Проблема полягає у запроваджені квот на цей вид продукції. Наразі нагальною потребою для українських тваринників є необхідність розширення таких квот. АТУ пропонує налагодити спільний україно-польський діалог з цього питання та залучитись підтримкою Польщі у лобіюванні українських інтересів у європейських інституціях.

Реалізація таких кроків надасть новий імпульс співробітництву двох держав у галузі тваринництва.

Ukrainian

Читати ще