Україна щороку втрачає близько $1,5 млрд через низький рівень зрошення сільгоспземель

Дата публікації: 29-11-2017 - 13:30

Україна щороку втрачає близько $1,5 млрд валютної виручки з-за низького рівня розвитку систем зрошення орних земель

Про це повідомив аналітик з питань аграрного бізнесу Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Василь Говгера.

Він зазначив, що в Україні зрошуються менше 1% орних земель, тоді як, наприклад, у США — 5,5%, у Франції — близько 5% орних земель.

«Що означає відсутність зрошення для України? Є простий економічний показник — скільки валової продукції ми не виробляємо через відсутність зрошення в нашій країні. Сьогодні це можна приблизно оцінити в 10 мільйонів тонн зернових культур, що означає близько 1,5 мільярда доларів виручки, які ми втрачаємо щорічно. Це 1,5 мільярда доларів щорічних валютних доходів до економіки нашої країни», — сказав Говгера.

За його словами, для реалізації повного потенціалу зрошення в Україні (розширення зрошення на 1,5-2 млн га земель) необхідно $2-4 млрд інвестицій. Говгера також зазначив, що сьогодні існують три основних фактори, які стримують інвестиції бізнесу в зрошування: доступність до ефективного фінансування, невизначеність із земельним питанням, труднощі з фізичним доступом до води.

Нагадаємо, в українському АПК найбільше інвестують в розвиток скотарства, найменше — в зрошення.

Ukrainian

Читати ще