Україна підтвердила статус країни, вільної від ящуру без вакцинації

Дата публікації: 18-04-2019 - 12:06

зЗ 1992 року має офіційно визнаний статус МЕБ країни, вільної від ящуру без вакцинації, що є найвищим статусом МЕБ щодо цієї хвороби як на національному рівні, так і у питаннях здійснення міжнародної торгівлі. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Українська делегація бере участь у міжнародному регіональному семінарі Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) щодо визначення статусу країни щодо чуми дрібних жуйних та ящуру, який проходить цього тижня в м. Алмати (Казахстан).

Україну на міжнародному заході представляють заступник Голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко та начальник управління здоров'я та благополуччя тварин Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Микола Сонько.

У рамках засідань експерти обмінюються досвідом щодо отримання та підтвердження офіційних статусів МЕБ, обговорюють практичні аспекти підготовки досьє країн щодо зазначених хвороб та процедури їх оцінки, базуючись на міжнародних стандартах, та аналізують проблематику здоров’я тварин у розрізі регіону.

За результатами цього семінару будуть підготовлені відповідні документи для того, аби в травні в рамках 87-ї Генеральної асамблеї Делегатів МЕБ офіційно підтвердили статуси країн-членів МЕБ.

Україна з 1992 року має офіційно визнаний статус МЕБ країни, вільної від ящуру без вакцинації, що є найвищим статусом МЕБ щодо цієї хвороби як на національному рівні, так і у питаннях здійснення міжнародної торгівлі. Зараз на міжнародному регіональному семінарі МЕБ цей статус України вчергове підтверджено на робочому рівні, а під час Генеральної асамблеї Делегатів МЕБ він буде озвучений офіційно.

Зазначимо також, що Україна є історично вільною і від чуми дрібних жуйних - ця хвороба не реєструється на території нашої держави.

Нагадаємо, що голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар неодноразово наголошувала, що в України високі шанси наростити обсяги експорту ВРХ саме з тієї причини, що наша держава на сьогоднішній день має статус благополучної щодо більшості хвороб ВРХ.

"В багатьох країнах світу спостерігається несприятлива епізоотична ситуація в напрямі ВРХ. Так, на території Туреччини фіксуються такі хвороби як віспа, чума, ящур, заразні дерматити.Також у безпосередній близькості до кордонів України періодично фіксується нодулярний дерматит ВРХ - у таких країнах як Болгарія, Албанія, Македонія, Греція, Сербія, Чорногорія, Туреччина та Росія. Відповідно, експорт ВРХ із неблагополучних щодо епізоотичної ситуації територій обмежується, - коментує голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар. - Україна ж поки що є благополучною з цього погляду: її статус безпечності щодо різноманітних небезпечних хвороб ВРХ підтвердили і Туреччина, яка ще влітку підписала з нами ветеринарний сертифікат на імпорт нашої продукції, і, як зараз бачимо, Королівство Саудівська Аравія, низка інших країн Близького Сходу.

Таким чином, сьогодні можна говорити про гарну перспективу нарощення експорту ВРХ живцем та яловичини з України, оскільки для великої кількості ринків вона є бажаною з погляду цінової політики та якості.

 

Ukrainian

Читати ще