У Польщі спростять умови продажу м'яса свиней із зон АЧС

Дата публікації: 11-09-2018 - 11:38

Минулого тижня комісія Сейму Польщі підтримала урядовий законопроект про спрощення продажу м'яса свиней із зон з обмеженнями у зв'язку з появою африканської чуми свиней. Проект відправили на друге читання, передає pigua.info.

Законопроект вносить поправки в спецзакон про конкретні заходи, пов'язані з виникненням африканської чуми свиней (АЧС) на території Республіки Польща від 5 вересня 2016 року. Як пояснив заступник міністра сільського господарства Рафал Романовський, поправки передбачають, що, крім продажу перероблених м'ясних продуктів, буде можливий продаж м'яса здорових свиней з ферм, розташованих в зонах, охоплених заборонами, приписами або обмеженнями у зв'язку з виникненням АЧС. Він підкреслив, що такого рішення чекають фермери, тому що вони не можуть продати вирощених свиней.

Передбачають, що до поставок свинини, яка відповідатиме ветеринарним вимогам, як і до м'ясопродуктів, вироблених з свиней з територій поширення АЧС, не застосовуватиметься законодавство про державні закупівлі. Особливі можливості будуть надані державним установам, головним чином, фінансового сектора.

Законопроект повинен вступити в силу на наступний день після його опублікування. На думку заступника міністра, якнайшвидший вступ в силу нових правил необхідний через особливе становище селян з цих територій. Зміни повинні торкнутися більш ніж 5 тис. господарств.

Ukrainian

Читати ще