У ЄС опублікували попередження через спалахи грипу птиці в Росії та Казахстані

Дата публікації: 02-10-2020 - 16:22

Протягом кількох останніх тижнів у Росії та Казахстані зареєстрували десятки спалахів пташиного грипу як серед диких, так і серед домашніх птахів, оскільки осіння міграція диких птахів пролягає через територію цих країн, повідомляє meat-inform.com.

 

У зв’язку з цим Єврокомісія попереджає виробників птиці і наголошує на необхідності посилити нагляд за можливими спалахами пташиного грипу серед диких та домашніх птахів.

“Закликаємо країни ЄС посилити заходи нагляду та біобезпеки, щоб захиститися від можливих нових спалахів пташиного грипу цього року”, – йдеться у звіті, опублікованому цього тижня.

Хвороба дуже заразна для птахів, але ризики передачі їй людям вважаються низькими. Однак у минулому випадки передачі від заражених птахів людям мали місце.

“Щоб мінімізувати ризик передачі людям, рекомендується не чіпати мертвих птахів, без належних засобів індивідуального захисту”, – йдеться в тому ж звіті.

Про останні спалахи пташиного грипу в ЄС в січні повідомляли Польща, Угорщина, Румунія та Німеччина. Через цю ситуацію продукти птахівництва з цих країн було заборонено експортувати на деякі ринки за межами Євросоюзу протягом більш ніж 6 місяців.

Meat-Inform

Ukrainian

Читати ще