Тваринники вимагають прийняти державну Програму боротьби з АЧС

Дата публікації: 03-04-2017 - 22:29

Відповідне звернення Асоціація тваринників України направила Президенту, Кабінету міністрів, РНБО, Мінагропроду та Держпродспоживслужбі.

Асоціація тваринників України звернулась до вищого керівництва країни з вимогою розробити чітку стратегію подолання епізоотії африканської чуми свиней в Україні. Листи до центральних органів влади направлені за підсумками «круглого столу» на тему «Спалахи АЧС: як зберегти українське тваринництво?», що відбувся в «Укрінформі» 24 листопада.

За твердженням Асоціації від того, зможе держава подолати АЧС чи ні напряму залежить збереження та подальший розвиток тваринництва в Україні. Небезпечна хвороба вже стала причиною практично повного закриття експорту свинини та зменшення кількості робочих місць. А загальні збитки економіки перевищують 1,1 млрд гривень. У 2017 році прогнозовані збитки можуть сягнути більше 441 млн гривень.

«Ігнорування важливості проблеми АЧС для українського тваринництва призвело до тих невтішних наслідків, які ми маємо на сьогоднішній день. Треба діяти дуже швидко! Подолання АЧС вимагає злагоджених дій та чіткої стратегії боротьби. Ми вже пропонуємо чітку «дорожню карту» дій, яка об'єднає зусилля науки, держави, бізнесу та всіх зацікавлених сторін. Тільки спільними зусиллями ми можемо подолати АЧС і дати можливість розвиватися українському тваринництву», - зазначає Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України.

У зверненні тваринників до очільників країни  містяться вимоги:

-         створити при Міністерстві аграрної політики та продовольства України Робочу групи з розробки державної цільової комплексної Програми із боротьби та профілактики АЧС на 2017 – 2022 роки. До складу Робочої групи на паритетних началах включити представників державних відомств, науковців, бізнесу, громадських організацій, експертів галузі;

-         невідкладно розробити, ухвалити та розпочати виконання державної цільової комплексної Програми із боротьби та профілактики АЧС на 2017 – 2022 роки;

-         створити незалежний Національний науково-дослідний референтний центр з вивчення АЧС, що займатиметься дослідженням хвороби та сприятиме оперативному подоланню смертельного для свиней вірусу;

-         зняти мораторій для Держпродспоживслужби на проведення позапланових перевірок в частині біозахисту та профілактичних заходів із АЧС.

Асоціація тваринників висловлює сподівання, що думка представників галузі буде почута, а держава зверне належну увагу на проблему АЧС.

Ukrainian

Читати ще