«Тваринники готові експортувати набагато більше, ніж зараз» - голова АТУ Ірина Паламар

Дата публікації: 20-04-2018 - 15:40

20 квітня 2018 року, відбудеться громадське обговорення проекту "Секторальна стратегія розвитку експорту продукції сільського господарства, харчової та переробної промисловості". Асоціація тваринників України схвалює такі дієві кроки Уряду з приводу розробки конкретних механізмів щодо експорту продукції, адже одним із ключових завдань АТУ є допомога в налагодженні експортних ринків для виробників сільськогосподарської продукції, і саме в цьому напрямку Асоціація сьогодні працює особливо активно

Сьогодні, 20 квітня 2018 року, відбудеться громадське обговорення проекту "Секторальна стратегія розвитку експорту продукції сільського господарства, харчової та переробної промисловості", або інакшими словами «проекту Експортної стратегії». В обговоренні братимуть участь заступник Міністра агрополітики з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева (спікер), координатор групи розвитку ринків RST при Мінагрополітики Олександр Жемойда (модератор), члени галузевих громадських організацій та інші учасники галузі.

Нагадаємо, Уряд затвердив Експортну стратегію України, представивши Дорожню карту стратегічного розвитку торгівлі на період 2017—2021 років.

Даним документом визначено орієнтири для розвитку торговельних відносин України, подолання перешкод та використання наявних можливостей для розвитку експорту.

Проект враховує останні тенденції та виклики на світовому ринку продовольства, глобальні тренди та цілі сталого розвитку ООН і визначає на основі ґрунтовного фахового аналізу перспективні ринки та групи товарів для експорту, а також ключові кроки та інструменти, завдяки яким їх можна реалізувати.

 

Асоціація тваринників України схвалює такі дієві кроки Уряду з приводу розробки конкретних механізмів щодо експорту продукції,  в тому числі сільськогосподарської. Адже одним із ключових завдань АТУ є допомога в налагодженні експортних ринків для виробників сільськогосподарської продукції, і саме в цьому напрямку Асоціація сьогодні працює особливо активно.

Нагадаємо, що АТУ вже понад півроку активно співпрацює з турецькою стороною з приводу відкриття Туреччиною ринку для експорту української яловичини та  живця ВРХ. Проводилися  численні переговори голови АТУ Ірини Паламар із представниками Офісу торгового радника посольства Туреччини в Україні, для них було підготовлено і представлено повний аналітичний матеріал по Україні з питань експорту м’яса. Також за ініціативи АТУ до України прибула одна з ключових турецьких компаній, яка буде основним потенційним покупцем в України ВРХ та м’ясної продукції. Заключним етапом стане підписання двосторонньої угоди між Україною і Туреччиною на експорт та імпорт продукції та отримання сертифікату.

Важливим є також той факт, що голову АТУ Ірину Паламар затверджено до складу двох робочих груп Ради з міжнародної торгівлі при КМУ - з просування експорту та покращення системи митно-тарифного регулювання та торговельного захисту. Основна робота Ради буде сконцентровна на таких напрямах як спрощення процедур торгівлі, просування експорту, формування стратегій розвитку міжнародної торгівлі та аналізу їх реалізації, покращення системи митно-тарифного регулювання та торговельного захисту, персональний склад яких теж затверджено сьогодні.

Багато зроблено Асоціацією і для сприяння у відкритті експорту української свинини, який було закрито до переважної більшості країн після початку епідемії в Україні африканської чуми свиней (АЧС). 

Асоціація тваринників України активно підтримує запровадження  компартменталізації (процедури, завдяки якій господарства, що мають високий ступінь біозахисту, зможуть експортувати свинину, незважаючи на присутність в Україні АЧС).

Разом з науковцями  голова АТУ детально проаналізувала особливості і переваги такого засобу захисту (детально https://usba.com.ua/irina-palamar-kompartmentalizacia-ce-mozlivist-eksportu-ukrainskoi-svinini-nezvazauci-na-acs) та зверталася до першого заступника Мінагрополітики Максима Мартинюка з проханням підтримати і погодити проект наказу Мінагрополітики «Про впровадження компартменталізації» (детальніше – тут).

«Дуже важливо, що Експортна стратегія на 2017-2021 рр. містить конкретний дієвий План завдань та заходів з її реалізації, - прокоментувала голова АТУ Ірина Паламар. – Адже наші тваринники давно готові і можуть експортувати набагато більше, ніж зараз. Ми виробляємо якісну продукцію і в достатній кількості, аби реалізувати її на зовнішні ринки. Але на сьогоднішній день існує низка перепон: високе експортне мито, недостатньо спеціально обладнаних контрольно-пропускних пунктів у портах, відсутність халяльних забійних цехів, які дозволили б нам експортувати яловичину до країн Азії у напівтушах, а не живцем (що набагато вигідніше), як це переважно відбувається зараз, бюрократичні перешкоди тощо.

Дуже сподіваюся, що завдання, поставлені в даній Експортній стратегії, перетворяться на реальні дієві кроки, а не залишаться красиво написаними на папері. Я ж, у свою чергу, як голова Асоціації тваринників та член Ради з міжнародної торгівлі, разом із виробниками й надалі триматиму активну позицію в напрямі спрощення експорту для тваринників».

 

Довідково:

Дорожня карта Експортної Стратегії на період 2017—2021 років визначає стратегічні цілі розвитку торгівлі України на наступні чотири роки. Серед них: створення умов для розвитку сфер торгівлі та інновацій задля диверсифікації експорту українських товарів та послуг, підтримка експорту з боку держави, а також підвищення рівня знань та навичок, необхідних підприємствам для здійснення міжнародної торгівлі.

Кінцевою метою та основним завданням Експортної стратегії є перехід до експорту наукомісткої інноваційної продукції для сталого розвитку та успіху України на світових ринках.

Також у рамках Експортної Стратегії було затверджено перелік нових перспективних ринків, які зможуть замінити традиційні експортні ринки, доступ на які ускладнено через політичну ситуацію. Зокрема, було визначено топ-20 ринків, які, за умови вибору правильних форм і інструментів роботи з ними, здатні показати досить швидкі результати. Серед них, крім країн ЄС: Єгипет, Індія, Білорусь, Грузія, Молдова, Іран, Саудівська Аравія, Китай, Японія, США, Канада, Швейцарія та Бангладеш.

Ukrainian

Читати ще