Туреччина розглядає можливість імпорту яловичини та ВРХ з України

Дата публікації: 24-03-2017 - 16:41

У рамках засідання Комітету з питань санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ) 22 березня делегація України провела двосторонню зустріч із делегацією Туреччини щодо можливості експорту до Туреччини яловичини та великої рогатої худоби для забою.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Враховуючи занепокоєння турецьких колег, українська сторона наголосила, що на території України не реєструвалися випадки губчастоподібної енцефалопатії великої рогатої худоби (ГЕ ВРХ), а також поінформувала про заходи контролю та моніторингу хвороби на території держави.

За даними делегації Туреччини, відповідно до національного законодавства треті країни, які мають намір експорту до Туреччини яловичини та ВРХ, повинні мати офіційний статус країни згідно з категоріями Всесвітньої організації з охорони здоров’я тварин (МЕБ) (контрольований або незначний). На сьогодні Україна має статус країни з невизначеними статусом з ГЕ ВРХ.

Українська сторона поінформувала, що наразі Компетентним органом України здійснюється відповідна робота щодо здійснення моніторингу ГЕ ВРХ на території України відповідно до критеріїв МЕБ. Сторони домовилися працювати в подальшому.

Наразі Держпродспоживслужба розробляє зазначену програму відповідно до Інструкції щодо діагностики, профілактики та боротьби з губчастоподібною енцефалопатією великої рогатої худоби, яка затверджена наказом Державного комітету ветеринарної медицини України №180 від 04.09.2008.

Ukrainian

Читати ще