Топ-3 імпортери української яловичини

Дата публікації: 27-05-2019 - 12:29

За даними Державної фіскальної служби, за перші чотири місяці поточного року Україна продала за кордон 5,13 тис. тонн яловичини на суму 16,15 млн доларів США. Найбільше м’яса ВРХ (майже половину експортних обсягів цього продукту) закупила сусідня Білорусь, повідомляє meat-inform.com.

У цілому з січня по квітень Білорусь імпортувала 2,56 тис. тонн української яловичини на суму 8,05 млн доларів. На другому місці за обсягом закупівлі м’яса ВРХ з України – Туреччина. За перші чотири місяці року ця країна імпортувала 2,55 тис. тонн яловичини вітчизняного виробництва на суму 8,04 млн доларів. Третє місце зі значним відставанням займає Молдова. Сусідня держава закупила всього 9 тонн м’яса ВРХ на суму 29 тис. доларів. На решту імпортерів в цілому припадає 12 тонн.

У Держпродспоживслужбі зазначають, що за 3 – 5 років Україна зможе експортувати яловичину до країн ЄС. За словами голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимира Лапи, заявку на дозвіл продажів до Євросоюзу подали ще минулого року, але процес її розгляду може тривати кілька років.

Ukrainian

Читати ще